England - Premier League
October 24
West Ham United
Manchester City
Fulham
Crystal Palace
Manchester United
Chelsea
Liverpool
Sheffield United
England - Championship
October 24
Watford
AFC Bournemouth
Bristol City
Swansea City
Cardiff City
Middlesbrough
Coventry City
Blackburn Rovers
Huddersfield Town
Preston North End
Millwall
Barnsley
Norwich City
Wycombe Wanderers
Queens Park Rangers
Birmingham City
Reading
Rotherham United
Sheffield Wednesday
Luton Town
Stoke City
Brentford
England - League 1
October 24
Gillingham
Fleetwood Town
Accrington Stanley
Bristol Rovers
Blackpool
Milton Keynes Dons
Burton Albion
AFC Wimbledon
Doncaster Rovers
Crewe Alexandra
Hull City
Peterborough United
Lincoln City
Ipswich Town
Northampton Town
Charlton Athletic
Shrewsbury Town
Rochdale
Sunderland
Portsmouth
Wigan Athletic
Plymouth Argyle
England - League 2
October 24
Exeter City
Scunthorpe United
Barrow
Walsall
Bradford City
Newport County
Cambridge United
Bolton Wanderers
Cheltenham Town
Mansfield Town
Colchester United
Harrogate
Grimsby Town
Carlisle United
Morecambe
Forest Green Rovers
Oldham Athletic
Port Vale
Salford City
Crawley Town
Stevenage
Leyton Orient
Tranmere Rovers
Southend United
International - Friendlies
October 24
South Sudan
Zambia
Spain - LaLiga Santander
October 24
Barcelona
Real Madrid
Osasuna
Athletic Bilbao
Sevilla
Eibar
Atletico Madrid
Real Betis
Germany - Bundesliga
October 24
Bayern Munich
Eintracht Frankfurt
Mainz 05
Borussia Moenchengladbach
RasenBallsport Leipzig
Hertha Berlin
Union Berlin
Freiburg
Borussia Dortmund
Schalke 04
Italy - Serie A
October 24
Atalanta
Sampdoria
Genoa
Inter
Lazio
Bologna
France - Ligue 1
October 24
Lorient
Marseille
Paris Saint-Germain
Dijon
Netherlands - Eredivisie
October 24
VVV-Venlo
Ajax
FC Utrecht
FC Twente
PEC Zwolle
Willem II
SC Heerenveen
FC Emmen
Portugal - Primeira Liga
October 24
Nacional
Pacos de Ferreira
Santa Clara
Sporting CP
FC Porto
Gil Vicente
Belgium - Jupiler League
October 24
Oud-Heverlee
Club Brugge
Belgium - First Division B
October 24
Waasland-Beveren
Lommel
Turkey - Super Lig
October 24
Gaziantep FK
Konyaspor
Erzurum BB
Galatasaray
Istanbul Basaksehir
Antalyaspor
USA - Major League Soccer
October 24
Nashville SC
New England Revolution
Inter Miami CF
Orlando City
Atlanta United
DC United
Chicago Fire
New York Red Bulls
FC Cincinnati
Minnesota United
New York City FC
Montreal Impact
Philadelphia Union
Toronto FC
Scotland - Premiership
October 24
Kilmarnock
Hibernian
Motherwell
Ross County
St. Johnstone
Dundee United
St. Mirren
Hamilton Academical
China - Super League: Championship play-off
October 24
Jiangsu Suning FC
Chongqing Lifan
China - Super League: Relegation
October 24
Guangzhou R&F F.C.
Qingdao Huanghai
Russia - Premier League
October 24
Dinamo Moscow
PFC Sochi
Zenit St. Petersburg
Rubin Kazan
FC Krasnodar
Spartak Moscow
Lokomotiv Moscow
FC Rotor Volgograd
Brazil - Serie A
October 24
Bragantino
Goias
Ceara
Coritiba
Italy - Serie B
October 24
AC Reggiana
Cittadella
Monza
Chievo Verona
Pordenone Calcio
Reggina
SPAL
L.R. Vicenza Virtus
Salernitana
Ascoli Calcio 1898 FC
Pescara
Frosinone
France - Ligue 2
October 24
Caen
Guingamp
Auxerre
Chambly
Chateauroux
Paris FC
Clermont Foot
AC Ajaccio
Dunkerque
Le Havre
Pau
Niort
Toulouse
Rodez
Troyes
Valenciennes
Spain - LaLiga Smartbank
October 24
Cartagena
Las Palmas
Logrones
Lugo
Almeria
Fuenlabrada
Castellon
Girona
Germany - 2nd Bundesliga
October 24
Darmstadt
St. Pauli
Hamburger SV
Wuerzburger Kickers
Hannover 96
Fortuna Duesseldorf
Holstein Kiel
Greuther Fuerth
Portugal - Segunda Liga
October 24
Vizela
Academica
Cova da Piedade
Leixoes
FC Porto B
Chaves
Vilafranquense
Casa Pia
Benfica B
Academico Viseu
Turkey - 1st Lig
October 24
Umraniyespor
Altinordu
Samsunspor
Keciorengucu
Scotland - Championship
October 24
Alloa Athletic
Dunfermline Athletic
Dundee FC
Greenock Morton
Inverness CT
Ayr United
Queen of South
Raith Rovers
Denmark - Superliga
October 24
Broendby IF
FC Midtjylland
Denmark - 1st Division
October 24
Hobro
Esbjerg fB
Fredericia
Skive
Vendsyssel FF
HB Koege
FC Helsingoer
Kolding IF
Scotland - League 1
October 24
East Fife
Montrose
Falkirk
Forfar Athletic
Partick Thistle
Airdrieonians
Peterhead
Cove Rangers
Scotland - League 2
October 24
Annan Athletic
Stranraer
Edinburgh City
Cowdenbeath
Elgin City
Brechin City
Queen's Park
Albion Rovers
Stenhousemuir
Stirling Albion
Norway - Eliteserien
October 24
Start
Sandefjord
Brann
Stabaek
Norway - OBOS-ligaen
October 24
Aasane
KFUM
Stroemmen
Raufoss
Hamarkameratene
Sogndal
Jerv
Oeygarden FK
Kongsvinger
Ranheim
Stjoerdals Blink
Tromsoe
Ull/Kisa
Grorud
Sweden - Allsvenskan
October 24
Djurgaarden
Sirius
Haecken
Mjaellby
Sweden - Superettan
October 24
Halmstads BK
Vaesteraas SK
Orgryte
Oesters IF
Ukraine - Premier League
October 24
Shakhtar Donetsk
Vorskla
Dynamo Kyiv
FC Olexandriya
Olimpik Donetsk
Desna
FC Lviv
SC Dnipro-1
Euro Women - Qualification: Group G
October 24
Serbia
Kazakhstan
International - Club Friendlies
October 24
Ferro Carril Oeste
Chacarita Juniors
Armenia - Premier League
October 24
Pyunik
FC Noah
Armenia - 1st League
October 24
Ararat Armenia II
Ararat II
Noravank
Alashkert FC II
Shirak II
BKMA
Pyunik II
Lernayin A.
Australia - Northern New South Wales: play-off
October 24
Edgeworth Eagles *
Broadmeadow Magic
Australia - Queensland
October 24
Lions FC
Brisbane City
Australia - Southern
October 24
Croydon Kings
Campbelltown City
Adelaide City
North Eastern Metro Stars
Cumberland United
Adelaide Comets
Modbury Jets
Adelaide United Youth
Australia - Brisbane Premier League: Championship
October 24
Albany Creek
Taringa Rovers
Australia - Brisbane Premier League: Relegation
October 24
Bayside United
Brisbane Knights
Caboolture FC
North Star FC
The Gap
Acacia Ridge FC
Australia - Brisbane Capital League Division One: Championship
October 24
University of Queensland
Western Spirit
Australia - Brisbane Capital League Division One: Relegation
October 24
New Farm United
Ipswich City
Australia - Queensland Premier League
October 24
SWQ Thunder
Wolves FC
Souths United
Sunshine Coast
Mitchelton
Ipswich Knights
Austria - Bundesliga
October 24
Altach
Admira Moedling
Austria Wien
Salzburg
Ried
Sturm Graz
Azerbaijan - Premier League
October 24
FK Qabala
Sabail
Keshla
FK Neftchi
Belarus - Premier League
October 24
FK Gorodeya
Smolevichy
BATE Borisov
FK Vitebsk
Dinamo Minsk
Belshina Bobruisk
Belarus - 1st League
October 24
FC Smorgon
Gomel
FC Oshmyany
Khimik Svetlogorsk
Belarus - Premier League: Reserve
October 24
Energetik-BGU Reserves
Shakhtyor Soligorsk Reserves
Neman Grodno Reserves
Slavia Mozyr Reserves
Rukh Brest Reserves
Isloch Reserves
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
October 24
FK Tuzla City
Siroki Brijeg
Olimpik Sarajevo
Zrinjski Mostar
FK Velez Mostar
Zeljeznicar
Bosnia and Herzegovina - 1st League: RS
October 24
Drina Zvornik
Tekstilac Derventa
FK Modrica
FK Leotar
FK Zvijezda 09
FK Borac Kozarska Dubica
Rudar Prijedor
Kozara
Slavija Sarajevo
Sloga Doboj
Sloboda Novi Grad
FK Podrinje
Sutjeska
FK Jedinstvo Brcko
Zeljeznicar Banja Luka
FK Ljubic Prnjavor
Bosnia and Herzegovina - 1st League: FBiH
October 24
Buducnost
Capljina
FK Zvijezda
Igman Konjic
Jedinstvo Bihac
Posusje
NK Bratstvo
Radnik Hadzici
Orasje
NK Vis Simm-Bau
Slaven Zivinice
Travnik
Brazil - Serie B
October 23
Brasil de Pelotas
CS Alagoano
Chapecoense AF
Operario Ferroviario
CRB
Ponte Preta
Sampaio Correa
Cuiaba
Botafogo SP
Vitoria
Brazil - Serie C: Group A
October 24
Manaus FC
EC Jacuipense
Treze
Paysandu
Remo
Imperatriz
Brazil - Serie D Group A3
October 24
Globo FC
Floresta
Salgueiro
Campinense
Brazil - Serie D Group A6
October 24
Gama
Palmas
Caldense
Bahia de Feira
Brazil - Serie D Group A7
October 24
Bangu
Toledo CW
Brazil - Serie D Group A8
October 24
Atletico Tubarao
Joinville
Sao Caetano
Pelotas
Brazil - Paulista A3: play-off
October 24
EC Sao Bernardo SP
Batatais FC SP
EC Noroeste SP *
Nacional SP
Brazil - Cup
October 25
Sao Paulo *
Fortaleza
Brazil - U20 Campeonato Brasileiro
October 24
Bahia U20
America MG U20
Botafogo RJ U20
Atletico PR U20
Internacional U20
Vitoria U20
Brazil - Campeonato Brasileiro Serie A2 Women: Group A
October 24
Oratorio RC AP
SC Santos Dumont BA
Tiradentes PI
Ceara SC CE
Brazil - Campeonato Brasileiro Serie A2 Women: Group B
October 24
Fortaleza EC CE
Sao Francisco Do Conde BA
Brazil - Campeonato Brasileiro Serie A2 Women: Group C
October 24
Auto Esporte Clube PB
EC Bahia BA
Brazil - Paulista: group 2 Women
October 24
Santos FC SP
CA Juventus SP
Bulgaria - Parva liga
October 24
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Lokomotiv Plovdiv
Levski Sofia
Cherno More Varna
Bulgaria - Vtora liga
October 24
Minyor Pernik
Vitosha Bistritsa
Neftochimic Burgas 1962
Dunav Ruse
Cambodia - C-League
October 24
Angkor Tiger FC
National Police Commissary
Electricite du Cambodge
National Defense Ministry FC
Visakha FC
Nagaworld FC
Cambodia - C-League: relegation
October 24
Kirivong Soksen Chey
Asia Euro United FC
China - League 1: promotion
October 24
Changchun Yatai
Meizhou Hakka
Zhejiang Greentown
Kunshan FC
China - League 1: relegation: group 1
October 24
Xinjiang Tianshan
Sichuan Jiuniu
Shenyang Urban FC
Guizhou Hengfeng
China - League 1: relegation: group 2
October 24
Suzhou Dongwu
Nei Mongol Zhongyou FC
Heilongjiang Lava Spring FC
Nantong Zhiyun FC
China - League 2: group A
October 24
Hwaseong
Gyeongju H & N
Beijing Technology
Hebei Elite
China - League 2: group B
October 24
Guangxi Baoyun
Wuhan Three Towns
Colombia - Primera A: Apertura
October 24
Once Caldas
CD Jaguares
Tolima
La Equidad
America de Cali
Deportivo Pasto
Colombia - Primera B: Apertura
October 24
Barranquilla FC
Union Magdalena
Fortaleza FC
Real San Andres
Atletico FC
Deportes Quindio
Valledupar
Llaneros FC
Costa Rica - Primera División: apertura
October 24
Grecia
Club Sport Herediano
LD Alajuelense
Municipal Perez Zeledon
Costa Rica - Liga de Ascenso: Apertura: Group A
October 24
Guanacasteca
AD Municipal Liberia
Marineros de Puntarenas
Puntarenas FC
Costa Rica - Liga de Ascenso: Apertura: Group B
October 24
Santa Ana
Municipal San Ramon
Croatia - 2nd League
October 24
Hajduk Split B
NK Hrvatski Dragovoljac
NK Kustosija
Medimurje
Rudes
Cibalia
Solin
Dubrava Zagreb
Cyprus - 1. Division
October 24
Apollon Limassol
Nea Salamis
Ermis Aradippou
AEK Larnaca
Czech Republic - 2nd league
October 24
FK Slavoj Vysehrad
Trinec
Denmark - 2nd Division: Group 1
October 24
FC Sydvest 05
Brabrand
Oure FA
Dalum
Aarhus Fremad
B 93
Jammerbugt FC
Holbaek
Middelfart
Holstebro
Naesby
Frem
VSK Aarhus
Thisted
Denmark - 2nd Division: Group 2
October 24
Vanloese
Nykoebing FC
KFUM Roskilde
Hilleroed
Denmark - Danmarksserien: group 1
October 24
Karlslunde IF
Ballerup-Skovlunde
Ishoej IF
Fremad Valby
KFUM
Frederikssund IK
Koege Nord FC
BK Union
Taarnby FF
Avedoere
Denmark - Danmarksserien: group 2
October 24
B 1908
Taastrup FC
Alleroed FK
Greve
Ledoeje-Smoerum Fodbold
Skjold Birkeroed
Herlev
Otterup
Denmark - Danmarksserien: group 3
October 24
OKS
Tarup-Paarup
Hedensted
Varde
Marienlyst
Ringkoebing
Denmark - Danmarksserien: group 4
October 24
VRI
IF Skjold Saeby *
IF Lyseng
FC Djursland
Aarhus Fremad II
Noerresundby
Herning Fremad
Kjellerup
DR Congo - Ligue 1
October 24
JSK
AC Rangers
Renaissance
J.S. Bazano
Ecuador - Liga Pro: 2nd stage
October 24
Universidad Catolica
Deportivo Cuenca
Emelec
CSD Macara
Tecnico Universitario
Delfin
LDU Portoviejo
Barcelona SC
El Salvador - Primera Division: Apertura: 1st stage - Group Occidental
October 24
CD Sonsonate
Isidro Metapan
England - National League North
October 24
Blyth Spartans
Southport
Boston United
Telford
Chorley
Kidderminster Harriers
Kettering Town FC
Bradford PA
England - National League South
October 24
Chelmsford
Maidstone
Ebbsfleet United
Hungerford Town
England - FA Cup: qualification
October 24
Aldershot Town
Woking
Banbury United
Bury Town
Bath City
Havant and Waterlooville
Boreham Wood
Wimborne Town
Brackley Town
Marske United
Canvey
Cray Wanderers
Chester FC
Marine
Concord Rangers
Chippenham Town
Dagenham & Redbridge
Hartley Wintney
Darlington
Cambridge City
Eastbourne Borough
Dulwich Hamlet
Eastleigh
Weston Super Mare
FC United of Manchester
Guiseley
Hemel Hempstead
Hampton & Richmond
Ilkeston FC
Hartlepool United
King's Lynn Town
Notts County
Leiston
Barnet
Maidenhead United
Cray Valley Paper Mills
Maldon & Tiptree
Haringey Borough
Sholing
Torquay United
Solihull Moors
Wrexham
South Shields
FC Halifax Town
Stafford Rangers
Skelmersdale United
Stockport County
Chesterfield
Sutton United
Bromley
Tonbridge Angels
Taunton Town
Wealdstone
Hayes & Yeading United
Weymouth
Oxford City
Yeovil Town *
Dover
England - Premier League U-18
October 24
Brighton & Hove Albion U18
West Ham United U18
Everton U18
Liverpool U18
Tottenham Hotspur U18
Reading U18
Aston Villa U18
Fulham U18
Blackburn Rovers U18
Middlesbrough U18
Crystal Palace U18
Leicester City U18
Derby County U18
Manchester United U18
West Bromwich Albion U18
Arsenal U18
Sunderland U18
Burnley U18
Newcastle United U18
Manchester City U18
Wolverhampton Wanderers U18
Leeds United U18
England - Premier League 2: division 1
October 24
Liverpool U23
Chelsea U23
Manchester City U23
Arsenal U23
England - Professional Development League: North
October 24
Wigan Athletic
Charlton Athletic
Estonia - Meistriliiga
October 24
FC Kuressaare
Nomme JK Kalju
Talinna Kalev
Tulevik Viljandi
Tulevik Viljandi
Tammeka
TJK Legion
Talinna Kalev
Narva Trans
Paide Linnameeskond
Estonia - Esiliiga
October 24
Flora Tallinn U21
Parnu JK Vaprus
Nomme United
FCI Levadia U21
Nomme United
Flora Tallinn U21
Paernu Jalgpalliklubi
Tammeka U21
Faroe Islands - Premier League
October 24
AB Argir
HB Torshavn
NSI Runavik
Vikingur
Faroe Islands - 1. Deild
October 24
Vikingur Gota II
07 Vestur Sorvagur
B36 Torshavn II
B68 Toftir
FC Hoyvik
Ki Klaksvik II
NSI Runavik II
B71 Sandoy
AB Argir II
HB Torshavn II
Faroe Islands - 2. Deild
October 24
NSI Runavik III
Skala II
FC Suduroy
Vikingur III
Klaksvik III
Undrid FF
EB/Streymur II
B68 Toftir II
Royn
TB Tvoeroyri II
Finland - Ykkonen
October 24
AC Kajaani
SJK Akatemia
KPV
Musan Salama
MYPA
EIF
Finland - Kakkonen: group A
October 24
FC Reipas
FC Kiffen
NJS
JaePS
PEPO Lappeenranta
PK-35 Helsinki
Finland - Kakkonen: group B
October 24
Espoo
FC Jazz
Ilves II
Pargas IF
KaaPo
Hjs Akatemia
TPV Tampere
Atlantis
Klubi 04
Pallo-Iirot
Finland - Kakkonen: group C
October 24
JIPPO
PS Kemi
RoPS II
JJK
France - Championnat National U19: Group C
October 24
Vertou Ussa
Rennes U19
Georgia - Crystalbet Erovnuli Liga
October 24
Dila Gori
Chikhura
Lokomotivi Tbilisi
Dinamo Tbilisi
Saburtalo
Dinamo Batumi
Samtredia
FC Telavi
Torpedo Kutaisi
Merani
Germany - 3rd Liga
October 24
Duisburg
KFC Uerdingen
Hansa Rostock
Viktoria Koeln 1904
Ingolstadt
Dynamo Dresden
Luebeck
Hallescher FC
Magdeburg
Wehen
Meppen
Kaiserslautern
Germany - Regionalliga Südwest
October 24
Bayern Alzenau
TSV Steinbach
Eintracht Stadtallendorf
Bahlinger SC
Elversberg
FCA Walldorf
FC Giessen
Hoffenheim II
Hessen Kassel
Mainz 05 II
Homburg
Aalen
Ulm
TSG Balingen
VfB Stuttgart II
Kickers Offenbach
Germany - Regionalliga West
October 24
Alemannia Aachen
Bergisch Gladbach
Bonner SC
Preussen Muenster
RW Ahlen
Lippstadt
Sportfreunde Lotte
Schalke 04 II
RW Essen
Oberhausen
FC Koeln II
SV Roedinghausen
Gibraltar - National League
October 24
Mons Calpe SC
St Joseph's
Lions Gibraltar
Glacis United
Greece - Super League
October 24
PAOK FC
Olympiacos
Panathinaikos
NFC Volos
Guatemala - Liga Nacional: apertura
October 24
Deportivo Malacateco
Club Xelaju
Sanarate
Coban Imperial
CSD Municipal
Deportivo Achuapa
Honduras - Liga Nacional: apertura
October 24
Real de Minas
CD Olimpia
CD Vida
Honduras Progreso
Hungary - OTP BANK Liga
October 24
MTK Budapest
Varda SE
Paksi SE
Budapest Honved
Ferencvaros
Ujpest
Ireland - Premier Division
October 24
Sligo Rovers
Cork City
Bohemian FC
Finn Harps
Ireland - 1st Division
October 24
Bray Wanderers
Galway United FC
Drogheda United
Wexford FC
Italy - Serie C: group B
October 24
Carpi
R.C. Cesena
Italy - Serie C: group C
October 24
Virtus Francavilla
Potenza
Japan - J. League
October 24
Consadole Sapporo
Yokohama FC
Kashima Antlers
Sanfrecce Hiroshima
Nagoya Grampus Eight
Vegalta Sendai
FC Tokyo
Yokohama F.Marinos
Gamba Osaka
Kashiwa Reysol
Urawa Red Diamonds
Cerezo Osaka
Japan - J. League 2
October 24
Montedio Yamagata
Tokyo Verdy
Zweigen Kanazawa
Fagiano Okayama FC
Japan - J. League 3
October 24
Kataller Toyama
YSCC
Jordan - Premier League
October 24
Al-Ahly
Al-Salt
Kosovo - Superliga
October 24
Besa Peje
Feronikeli
Drita
Drenica
Llapi
Arberia
Kuwait - Premier League
October 24
Al Yarmouk Kuwait
Al Fahaheel
Al-Arabi
Burgan SC
Al-Salibikhaet
Al-Salmiyah
Al-Tadhamon
Al-Jahra
Lithuania - Cup
October 24
FK Panevezys *
Suduva
Malta - Premier League
October 24
Senglea Athletic
Tarxien Rainbows
Gzira United
Zejtun Corinthians FC
Malta - 1st Division
October 24
Fgura United
Mqabba
Mexico - Liga MX Guard1anes
October 24
Puebla
Leon
Queretaro FC
Necaxa
CD Guadalajara
Cruz Azul
Mexico - Liga Premier: Serie A Apertura: group 1
October 24
Alacranes de Durango
Cimarrones de Sonora II
Atletico de San Luis II
Mineros de Fresnillo
Mazorqueros FC
Colima FC
Mexico - Liga Premier: Serie A Apertura: group 2
October 24
Pioneros de Cancun
Ciervos
Mexico - Liga de Expansion MX: Apertura
October 24
Tapatio
Tlaxcala F.C.
Mexico - Liga MX U20: Apertura
October 24
Queretaro
Necaxa
Tigres
FC Juarez U20
Mazatlan FC U20
Monterrey U20
America Mexico
Atlas
Moldova - National Division
October 24
Codru
FC Milsami Orhei
FC Sheriff
FC Floresti
Moldova - Division A
October 24
CS Drochia
FC Zaria Balti
FC Granicerul
FC Cahul 2005
FC Sireti
Real Succes
FC Tighina
FC Falesti
Nicaragua - Primera Division: apertura
October 24
Real Esteli FC
Juventus FC
Northern Ireland - Premiership
October 24
Carrick Rangers
Larne
Dungannon Swifts
Warrenpoint Town
Glentoran
Glenavon
Portadown
Coleraine
Ballymena United
Linfield
North Macedonia - First League
October 24
Shkupi
FK Sileks
North Macedonia - Second League: East
October 24
FK Bregalnica Stip
FK Rosoman 83
FK Sloga 1934 Vinica
Pobeda
GFK Tikves Kavadarci
FK Sasa
Kozhuf Gevgjelija
FK Pehchevo
Osogovo
Plachkovica
North Macedonia - Second League: West
October 24
FK Skopje
Korab
Kadino
KF Gostivari
Ohrid
FK Labunishta
Vardari Forino
Veleshta
Vlazrimi 77
Drita
Norway - 2. Division: Group 1: promotion
October 24
Skeid
Kvik Halden
Tromsdalen
Hoedd
Norway - 2. Division: Group 2: promotion
October 24
Flekkeroey
Egersund
Vard Haugesund
Bryne
Asker
Sotra Sportsklubb
Panama - LPF Clausura
October 24
CD Universitario
Plaza Amador
San Francisco FC
Atletico Chiriqui
Costa Del Este FC
AF Sporting San Miguelito
Paraguay - Division Profesional: Clausura
October 23
12 de Octubre
General Diaz
Luqueno
Club River Plate
Guairena
Olimpia
Libertad
Sol de America
Peru - Primera División: Clausura: Group A
October 24
Universitario de Deportes
Atletico Grau
Cienciano
Sporting Cristal
Peru - Primera División: Clausura: Group B
October 24
Deportivo Llacuabamba
Sport Boys
Carlos A. Mannucci
Universidad Cesar Vallejo
Poland - Ekstraklasa
October 24
Wisla Krakow
Podbeskidzie Bielsko-Biala
Slask Wroclaw
Jagiellonia Bialystok
Pogon Szczecin
Legia Warszawa
Poland - II Liga
October 24
Garbarnia
Hutnik Krakow
Olimpia Elblag
Polkowice
SKRA Czestochowa
GKS Katowice
KKS 1925 Kalisz
Stal Rzeszow
Znicz Pruszkow
Pogon Siedlce
Poland - III Liga: Group 1
October 24
MKS Kaczkan Huragan Morag
KS Ursus Warszawa
Mlks Znicz Biala Piska
KS Wasilkow
Skierniewice
KS Legionovia Legionowo
Jagiellonia II Bialystok
KS Pelikan Lowicz
MKS Kutno
Concordia Elblag
Poland - III Liga: Group 2
October 24
KS Pomorzanin Torun
Gwardia Koszalin
Sokol Kleczew
GKS Przodkowo
KS Mieszko Gniezno
Gornik Konin
MKS Nielba Wagrowiec
Kp Starogard Gdansk
Unia Janikowo
Chemik Police
JKS Jarota Jarocin
Elana Torun
MKS Flota Swinoujscie
Gryf Wejherowo
MKP Kotwica Kolobrzeg
Baltyk Koszalin
Poland - III Liga: Group 3
October 24
Lechia Zielona Gora
Zaglebie II Lubin
Gwarek Tarnowskie Gory
MKS Polonia Stal Swidnica
Miedz Legnica II
Gornik Zabrze II
Pawlowice Slaskie
LKS Goczalkowice-Zdroj
Polonia Nysa
MKS Piast Zmigrod
ROW Rybnik 1964
MKS Kluczbork
Stal Brzeg
Warta Gorzow Wielkopolski
Foto-Higiena Gac
KS Polonia Bytom SA
Poland - III Liga: Group 4
October 24
Lewart Lubartow
LKS Wolczanka Wolka Pelkinska
Chelmianka Chelm
Korona II Kielce SA
KS Wisloka Debica
Jutrzenka Giebultow
Podhale Nowy Targ
KS Hetman Zamosc
KS Wisla Pulawy
Cracovia Krakow II
Poland - U18 CLJ
October 23
12 de Octubre
General Diaz
MKS Cracovia U18
KS Gornik Zabrze U18
Portugal - Campeonato de Portugal: group A
October 24
Braganca
SC Mirandela
CDC Montalegre
Merelinense
Vilaverdense FC
Pedras Salgadas
Portugal - Campeonato de Portugal: group B
October 24
ARS Martinho
Rio Ave B
Pevidem SC
Berco SC
Camacha
Vitoria de Guimaraes B
Portugal - Campeonato de Portugal: group C
October 24
Paredes
Uniao da Madeira
Portugal - Campeonato de Portugal: group F
October 24
Ufc Almeirim
Caldas
Portugal - Campeonato de Portugal: group G
October 24
Rabo de Peixe
Praiense
Portugal - Campeonato de Portugal: group H
October 24
Vitoria de Setubal
Esperanca de Lagos
Portugal - U23 Championship: North
October 24
Rio Ave
Academica Coimbra
Portugal - U23 Championship: South
October 24
CS Maritimo
Portimonense
Qatar - Qatar Stars League
October 24
Al-Wakra
Al-Arabi
Qatar SC
Umm Salal
Republic of Korea - K-League 1
October 24
FC Seoul
Gangwon FC
Incheon United
Busan I'Park
Republic of Korea - K-League 2
October 24
Suwon City
Bucheon FC 1995
Jeonnam Dragons
Daejeon Citizen
Daejeon Citizen
Seoul E-Land FC
Jeju United
Suwon City
Republic of Korea - K3 League: Championship Group
October 24
Gimhae
Gangneung City
Republic of Korea - K3 League: Relegation
October 24
Jeonju Citizen
Gyeongju Citizen FC
Pyeongtaek Citizen
Chuncheon FC
Romania - Liga 1
October 24
UTA Arad
Chindia Targoviste
Astra Giurgiu
CSM Politehnica Iasi
Sepsi OSK
Dinamo Bucuresti
Romania - Liga II
October 24
CS Aerostar Bacau
ACS Fotbal Comuna Recea
FC Metaloglobus Bucuresti
Miercurea Ciuc
FC Unirea Slobozia
FC Dunarea Calarasi
Pandurii
Ripensia Timisoara
Turris-Oltul
CSM Resita
ASU Politehnica Timisoara
CSM Slatina
Concordia Chiajna
Farul Constanta
Russia - 1st Division
October 24
SKA-Khabarovsk
Chertanovo Moscow
FC Krasnodar II
Dinamo Briansk
FC Orenburg
FC Yenisey Krasnoyarsk
Shinnik Yaroslavl
Tekstilshchik
Akron Tolyatti
Neftekhimik
FC Volgar
Spartak Moscow II
Chayka
Nizhny Novgorod
Fakel
Krylya Sovetov Samara
Torpedo Moscow
FC Alania Vladikavkaz
Veles Moscow
Tom Tomsk
Baltika
Irtysh
Russia - PFL: Group 3
October 24
Sakhalin
Krasny
Khimik-Arsenal
Kvant Obninsk
Znamya Noginsk
Kaluga
Salyut Belgorod
Avangard Kursk
FC Ryazan
Khimki 2
Metalurg Lypetsk
Metalurg Vidnoe
Saturn Ramenskoye
Fakel-M Voronezh
Russia - PFL: Group 4
October 25
Lada Tolyatti
Ural II
Russia - Youth League: Group A
October 24
Rotor Volgograd Youth
Arsenal Youth
Rostov Youth
Dinamo Moscow Youth
Russia - Youth League: Group B
October 24
Ural Youth
CSKA Youth
Khimki Youth
Uor-5 Youth
UFA Youth
Rubin Youth
Football Academy Of Konoplev
Zenit Youth
Lokomotiv Youth
Strogino Moscow Youth
Saudi Arabia - Pro League
October 24
Al-Ettifaq
Al Ain
Al Fateh FC
Al Ittihad
Scotland - Lowland League
October 24
Berwick Rangers
East Kilbride
Bo'ness United
Caledonian Braves
Cumbernauld Colts
Edinburgh University
Gala Fairydean Rovers
Civil Service Strollers
Gretna FC 2008
BSC Glasgow
Kelty Hearts
Dalbeattie Star
Stirling University FC
Vale of Leithen
Serbia - Prva Liga
October 24
Radnicki Sremska Mitrovica
Jagodina
Sloga Kraljevo
Zeleznicar Pancevo
Singapore - Sg. Premier League
October 24
Albirex Niigata FC
Lion City Sailors FC
Geylang International FC
Balestier Khalsa FC
Slovakia - Fortuna Liga
October 24
FK Pohronie
FK Senica
Nitra
Zemplin Michalovce
Ruzomberok
Zilina
SKF Sered
Zlate Moravce
Spartak Trnava
Trencin
Slovenia - Prva Liga
October 24
NK Celje
Gorica
Maribor
Koper
South Africa - Premier League
October 24
Baroka FC
Maritzburg United
Bloemfontein Celtic
Lamontville Golden Arrows
Kaizer Chiefs
Mamelodi Sundowns FC
Cape Town City FC
Chippa United
AmaZulu FC
Orlando Pirates
SuperSport United
Black Leopards
Spain - Segunda B: Group I - Group B
October 24
Burgos CF
Sporting Gijon B
Spain - Segunda B: Group II - Group A
October 24
Deportivo Alaves B
Arenas Getxo
CD Laredo
Barakaldo
Spain - Segunda B: Group III - Group A
October 24
FC Andorra
Espanyol B
CE L'Hospitalet
Lleida Esportiu
Spain - Segunda B: Group III - Group B
October 24
Villarreal B
Atletico Levante UD
Spain - Segunda B: Group V - Group B
October 24
Extremadura
Villarrubia CF
Sweden - 1st Division: north
October 24
Oerebro Syrianska IF
Karlslunds IF HFK
IFK Berga
Brommapojkarna
Sandvikens IF
IK Frej Taeby
Taeby FK
Vasalunds IF
Sandvikens IF
Syrianska
IF Sylvia
Gefle
Sweden - 1st Division: south
October 24
Qviding FIF
Skoevde AIK
Eskilsminne IF
Utsiktens BK
FK Karlskrona
Motala AIF FK
Assyriska IK
Torns IF
FC Linkoeping City
Lunds BK
Sweden - 2. Division: Promotion Group 2
October 24
Vaestra Froelunda
Dalstorps IF
Sweden - 2. Division: qualification
October 24
Storfors AIK
Sandviks IK
BK Astrio
KSF Prespa Birlik
Eskilstuna City
Rynninge
FC Arlanda
Kungsaengens IF
Torslanda IK
IFK Tidaholm
Smedby AIS
IFK Haessleholm
Switzerland - Super League
October 24
FC Vaduz
FC Zuerich
Lugano
St. Gallen
Switzerland - Challenge League
October 24
Wil
FC Stade Lausanne-Ouchy
Aarau
Xamax
Grasshopper
Schaffhausen
Tanzania - Premier League
October 24
Ihefu FC
Namungo FC
Coastal Union
Gwambina FC
Kagera Sugar
Mbeya City
Thailand - Thai League
October 24
Nakhon Ratchasima FC
Bangkok United
Buriram United
Police Tero FC
Chiangrai United
Samut Prakan City
Muang Thong United
BG Pathum United
Nakhon Ratchasima FC
Port FC
Prachuap FC
Bangkok United
Rayong FC
Chonburi
Samut Prakan City
Suphanburi FC
Sukhothai FC
Suphanburi FC
Trat FC
Ratchaburi FC
Ratchaburi FC
Rayong FC
Port FC
Prachuap FC
Thailand - Thai League 2
October 24
Udon Thani FC
Ayutthaya United FC
Sisaket FC
Khonkaen United FC
MOF Customs United
Uthai Thani FC
Phrae United
Chiangmai FC
Ranong FC
Lampang FC
Turkey - 2nd Lig: red group
October 24
Bayburt Ozel Idarespor
Elazigspor
Kirsehir Belediyespor
Etimesgut Belediyespor
Turkmenistan - Yokary Liga
October 24
FC Energetik
Sagadam
FC Asgabat
Ahal
Nebitci
Altyn Asyr
Kopetdag Asgabat
Merw
Ukraine - U19 League
October 24
Dynamo Kyiv U19
FC Oleksandria
FC Olimpik Donetsk
SFC Desna Chernihiv U19
FC Zorya Lugansk
FC Rukh LVIV U19
Ukraine - U21 League
October 24
Kolos Kovalivka U21
FC Minaj U21
FC Ingulets U21
FC Mariupol
Uruguay - Primera División: Intermedio
October 24
Club Atletico Progreso
Plaza Colonia
Fenix
Boston River
USA - USL Championship: play-off
October 24
Louisville City FC
Tampa Bay Rowdies
USA - USL: League One
October 24
Orlando City B
Greenville Triumph SC
Richmond Kickers
Chattanooga Red Wolves SC
Uzbekistan - Superliga
October 24
Surkhon-2011
Pakhtakor Tashkent
Sogdiyona Jizzax
Navbahor Namangan
Venezuela - Primera Division: Group A
October 24
Deportivo La Guaira
Deportivo Lara
Trujillanos FC
Yaracuyanos FC
Vietnam - V-League: Championship group
October 24
Than Quang Ninh
Ho Chi Minh City FC
Ha Noi FC
Binh Duong
Vietnam - V-League 2: championship round
October 24
An Giang
BA Ria Vung Tau FC
Khanh Hoa Nha Trang
Binh Dinh
Pho Hien
Binh Phuoc
Wales - Cymru Premier
October 24
Cefn Druids AFC
Barry Town
Caernarfon
Aberystwyth
TNS
Haverfordwest