Europa League 2020/2021 - Qualification
Riga FC
Tre Fiori
England - Sky Bet Championship
Coventry City
Queens Park Rangers
Germany - Bundesliga
Bayern Munich
Schalke 04
France - Ligue 1
Lyon
Nimes
Netherlands - Eredivisie
VVV-Venlo
FC Utrecht
Portugal - Primeira Liga
Famalicao
Benfica
Vitoria de Guimaraes
Belenenses SAD
Belgium - Jupiler League
Sporting Charleroi
Beerschot
Belgium - First Division B
RWD Molenbeek
Lommel
Turkey - Super Lig
Yeni Malatyaspor
Goztepe
Russia - Premier League
FC Krasnodar
Khimki
South America - Copa Libertadores: group 1
Independiente del Valle
Flamengo
Barcelona SC
Atletico Junior
South America - Copa Libertadores: group 2
Guarani
Tigre
South America - Copa Libertadores: group 8
Libertad
Boca Juniors
Germany - 2nd Bundesliga
Hamburger SV
Fortuna Duesseldorf
Jahn Regensburg
Nuernberg
Netherlands - Eerste Divisie
Helmond Sport
FC Volendam
Jong PSV
FC Eindhoven
Go Ahead Eagles
Jong Ajax
Roda JC Kerkrade
FC Dordrecht
Portugal - Segunda Liga
Oliveirense
Penafiel
Chaves
Varzim
Vilafranquense
Feirense
Turkey - 1st Lig
Eskisehirspor
Adanaspor
Czech Republic - 1st League
Slavia Prague
Teplice
Czech Republic - 2nd league
Vysocina Jihlava
SK Lisen
Denmark - 1st Division
FC Helsingoer
Vendsyssel FF
Ukraine - Premier League
SC Dnipro-1
Mariupol
Euro Women - Qualification: Group A
Russia
Netherlands
Kosovo
Estonia
Slovenia
Turkey
Euro Women - Qualification: Group C
Faroe Islands
Northern Ireland
Euro Women - Qualification: Group D
Czech Republic
Poland
Euro Women - Qualification: Group E
Finland
Portugal
Cyprus
Scotland
Euro Women - Qualification: Group G
Serbia
France
Euro Women - Qualification: Group H
Belgium
Romania
Croatia
Switzerland
Euro Women - Qualification: Group I
Montenegro
Ukraine
Asia - Champions League: group C
Sharjah Cultural Club
Al-Duhail SC
Al-Taawoun
Persepolis
Asia - Champions League: group D
Al-Sadd
Al-Ain
Al Nassr FC
Sepahan
International - Club Friendlies
L.R. Vicenza Virtus
Sudtirol
Inter
Carrarese
Monza
Alessandria
Sevilla
Athletic Bilbao
Club Deportivo Eldense
Yeclano
Armenia - Cup
Van
Noravank
West Armenia
Gandzasar
Urartu FC
Pyunik
Australia - Northern
University Azzurri FC
Darwin Hearts FC
Australia - Southern
Adelaide Raiders
North Eastern Metro Stars
Australia - New South Wales
APIA Leichhardt Tigers
Mt Druitt Town Rangers
Manly United
Blacktown City FC
Australia - Brisbane Premier League
Centenary Stormers
Brisbane Knights
Austria - Erste Liga
Austria Wien (A)
Grazer AK
Dornbirn
SK Austria Klagenfurt
FC Wacker Innsbruck
Floridsdorfer AC
SK Rapid Wien II
FC Juniors OOe
Vorwaerts Steyr
Kapfenberger SV
SV Lafnitz
Amstetten
Austria - Regionalliga East
ASV Drassburg
SC Team Wiener Linien
FCM Traiskirchen
SC Wiener Viktoria
Wiener SK
Wiener Neustadt
Austria - Regionalliga Middle
Allerheiligen
Kalsdorf
Deutschlandsberger SC
WSC Hertha
FC Wels
SC Weiz
SC Gleisdorf
SV Spittal/Drau
Voecklamarkt
Wolfsberger AC (A)
Austria - Regionalliga West: Tyrol
Hall
FC Kitzbuehel
Belarus - Premier League
Smolevichy
Rukh Brest
Neman Grodno
FC Minsk
Belarus - Premier League: Reserve
FK Vitebsk Reserves
Belshina Bobruisk Reserves
FK Gorodeya Reserves
Torpedo Zhodino Reserves
Dynamo Brest Reserves
Energetik-BGU Reserves
Brazil - Serie B
Confianca
Guarani
Brazil - Paulista A3
EC Primavera SP
AE Velo Clube SP
EC Sao Bernardo SP
Desportivo Brasil SP
Rio Preto EC SP
Capivariano FC SP
Barretos SP
Linense
Bulgaria - Parva liga
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Botev Vratsa
Montana
Botev Plovdiv
China - Cup
Jiangsu Suning FC
Shenzhen FC
Shanghai Shenhua
Guangzhou R&F F.C. *
Guangzhou Evergrande
Henan Jianye
Shandong Luneng
Dalian Yifang
China - Super League Women
Henan Jianye
Changchun Dazhong Zhiye
Jiangsu Suning FC
Beijing BG Phoenix FC
Shanghai Shengli
Shandong Sports Lottery
Hangzhou Xizi
Hebei Yuandong
Meizhou Wuhua FC
Wuhan Jiangda
Colombia - Primera A: Apertura
La Equidad
Chico FC
Colombia - Primera B: Apertura
Bogota FC
Union Magdalena
Croatia - 1st League
Sibenik
NK Lokomotiva
Cyprus - 1. Division
Ermis Aradippou
Olympiakos Nicosia
Cyprus - 2. Division
Aris Limassol
Anagennisi Deryneia
Czech Republic - 3rd League MSFL
Hlucin
FC Viktoria Otrokovice
Czech Republic - CFL: Group A
Kraluv Dvur
SK Rakovnik
Czech Republic - CFL: Group B
FC Slovan Liberec B
FK Mlada Boleslav B
Czech Republic - U19 League
1.FK Pribram
Sparta Prague *
Opava
FC Zbrojovka Brno
Denmark - 2nd Division: Group 2
Naestved
HIK
Denmark - Danmarksserien: group 2
Roskilde Boldklub
Herlev
Denmark - Danmarksserien: group 4
Silkeborg KFUM
FC Djursland
Egypt - Premier League
El Hodood
ENPPI
Aswan FC
El Zamalek
England - Premier League U-18
Brighton & Hove Albion U18
Fulham U18
England - Premier League 2: division 1
Tottenham Hotspur U23
West Ham United U23
Blackburn Rovers U23
Manchester City U23
Brighton & Hove Albion U23
Arsenal U23
Derby County U23
Liverpool U23
Southampton U23
Chelsea U23
England - Premier League 2: division 2
Reading U23
Fulham U23
Leeds United U23
Wolverhampton Wanderers U23
Aston Villa U23
Norwich City U23
Faroe Islands - 1. Deild
FC Hoyvik
AB Argir II
Vikingur Gota II
B71 Sandur
HB Torshavn II
B68 Toftir
Ki Klaksvik II
07 Vestur Sorvagur
NSI Runavik II
B36 Torshavn II
Finland - Kakkonen: group B
FC Jazz
Ilves II
TPV Tampere
Hjs Akatemia
France - National
Avranches
Stade Briochin
Bourg en Bresse Peronnas
Boulogne
Concarneau
Quevilly
Creteil
Cholet
FC Bastia-Borgo
Le Mans
Orleans
Lyon la Duchere
Sete
Red Star
Villefranche Beaujolais
SC Bastia
Germany - 3rd Liga
Kaiserslautern
Dynamo Dresden
Germany - Regionalliga Nord: group South
BSV Rehden
Werder Bremen II
Wolfsburg II
HSC Hannover
Germany - Regionalliga Nordost
ZFC Meuselwitz
BSG Chemie Leipzig
Greece - Super League
PAOK Thessaloniki FC
Atromitos
Olympiacos
Asteras Tripolis
Iceland - 2. Deild
Njardvik
IR Reykjavik
Haukar
Fjardabyggd
Iceland - 1. Deild Women
Grotta
Keflavik
Vikingur Reykjavik
Augnablik
Ireland - Premier Division
Derry City
St. Patrick's Athletic
Cork City
St. Patrick's Athletic
Derry City
Waterford FC
Dundalk
Finn Harps
Shelbourne
Bohemian FC
Sligo Rovers
Bohemian FC
Shamrock Rovers
Sligo Rovers
Ireland - 1st Division
Athlone Town
Cobh Ramblers
Bray Wanderers
Longford Town
Galway United FC
Wexford FC
Shamrock Rovers B
Cabinteely
UCD
Drogheda United
Italy - Campionato Primavera 1
Fiorentina Primavera
Bologna Primavera
Ascoli Calcio 1898 FC Primavera
Roma Primavera
Japan - J. League 3
Cerezo Osaka U23
Kataller Toyama
Jordan - Premier League
Al-Salt
Al-Jazeera
Al-Salt
Al-Sareeh
Ramtha SC
Sahab SC
Al-Ahly
Al-Faisaly
Al-Ahly
Al-Sareeh
Al-Ahly
Aqaba
Kazakhstan - Premier League
Okzhetpes Kokshetau
Kaspyi Aktau
Kosovo - Superliga
Trepca 89
Arberia
Lithuania - 1st League: relegation
Zalgiris Vilnius B
Riteriai B
Lithuania - 1st League: promotion
FA Siauliai
Nevezis
Luxembourg - National Division
AS Jeunesse Esch
US Mondorf les Bains
Malaysia - Premier League
Selangor United
Kelantan United
Mexico - Liga Premier: Serie A Apertura: group 1
Atletico Saltillo Soccer
Mineros de Fresnillo
Mexico - Liga Premier: Serie A Apertura: group 2
Inter Playa del Carmen
Cafessa Jalisco
Mexico - Liga de Expansion MX: Apertura
Jaibos Tampico Madero
Monarcas Morelia
Mexico - Liga MX: apertura Women
CD Guadalajara Chivas
Cruz Azul
Pachuca
Pumas UNAM
Tigres
Atletico de San Luis
CF America
Santos Laguna
Mexico - Liga MX U20: Apertura
Necaxa
Puebla
Moldova - National Division
FC Floresti
Dinamo-Auto
Moldova - Division A
FC Cahul 2005
CF Sparta Selemet
FC Granicerul
CS Drochia
FC Sheriff Tiraspol 2
FC Sireti
FC Sucleia
FC Tighina
Morocco - Botola Pro 2
AS Sale
KACM
Chabab Atlas Khenifra
Chabab Mohammedia
MAS Fes
Tihad Casablanca
Olympique Dcheira
Union Sidi Kacem
Paraguay - Division Profesional: Apertura
12 de Octubre
Sol de America
Peru - Primera División: Apertura
Carlos Stein
Atletico Grau
Binacional
Deportivo Llacuabamba
FBC Melgar
Universidad San Martin
Universitario de Deportes
Ayacucho FC
Poland - Ekstraklasa
Podbeskidzie Bielsko-Biala
Rakow Czestochowa
Wisla Krakow
Wisla Plock
Poland - I Liga
Arka Gdynia
Miedz Legnica
Romania - Liga 1
Chindia Targoviste
Hermannstadt
Astra Giurgiu
CFR Cluj
Serbia - Super Liga
Vojvodina
FK Radnik Surdulica
Serbia - Prva Liga
FK Graficar
Zarkovo
Radnicki Sremska Mitrovica
Borac Cacak
South Africa - Premier League: Qualification
Ajax Cape Town
Black Leopards
Sweden - 1st Division: north
Gefle
Sandvikens IF
Taeby FK
IFK Haninge BRB
Switzerland - Challenge League
Thun
FC Stade Lausanne-Ouchy
Grasshopper
Winterthur
Switzerland - 1. Liga: group 1
Vevey
Bulle
Switzerland - 1. Liga: group 2
FC Schoetz
FC Langenthal
Tanzania - Premier League
Polisi Tanzania FC
JKT Tanzania
Ihefu FC
Mtibwa Sugar
Ukraine - U19 League
FC Oleksandria
FC Vorskla Poltava
SC Dnipro-1
FC Mariupol
Ukraine - U21 League
FC Dynamo Kiev
FC Lviv
FC Ingulets U21
SFC Desna Chernihiv
FC Oleksandriya
Vorskla Poltava
Uruguay - Segunda División
Albion
Cerrito
Villa Espanola
Juventud de las Piedras
Atenas
Villa Teresa
Rocha FC
Racing
Tacuarembo FC
Sud America
USA - USL Championship
Reno 1868 FC
Tacoma Defiance
Miami FC
Hartford Athletic
USA - USL: League One
Orlando City B
Greenville Triumph SC
Wales - Cymru Premier
Aberystwyth
Flint Town United
Kazakhstan - 1st Division: group 1
Maktaaral
Aktobe
FK Baikonur
FK Arys
Kyran Shymkent
FK Ekibastuz
Kazakhstan - 1st Division: group 2
Zhetysu B
Atyrau
Akademia Ontustyk
FK Shakhtar-Bulat Temirtau