Europa League 2020/2021 - Qualification
September 17
Kaisar Kyzylorda
APOEL Nicosia
Ventspils
Rosenborg
Renova
Hajduk Split
Ararat Armenia
CS Fola Esch
FC Astana
Buducnost Podgorica
Teuta Durres
Granada
Lincoln Red Imps FC
Rangers
KuPS *
Slovan Bratislava
Botosani
KF Shkendija
Bodoe/Glimt
Zalgiris Vilnius
FK Neftchi
Galatasaray
IFK Gothenburg
FC Koebenhavn
Lokomotiv Plovdiv
Tottenham Hotspur
Riteriai
Slovan Liberec
Flora Tallinn
KR Reykjavik
Olimpija Ljubljana
Zrinjski Mostar
Connah's Quay
Dinamo Tbilisi
Djurgaarden
Europa FC
FC Sfintul Gheorghe
Partizan Beograd
Hibernians
Fehervar FC
Laci
Hapoel Beer Sheva
Lokomotivi Tbilisi
Dinamo Moscow
Maccabi Haifa
Kairat Almaty
OFI Crete
Apollon Limassol
PFC CSKA-Sofia
BATE Borisov
Inter Club d'Escaldes
Dundalk
Aris Thessaloniki FC
FC Kolos Kovalivka
Borac Banja Luka
Rio Ave
FK Sileks
Drita
Kukesi
Wolfsburg
Piast Gliwice
Hartberg
Shamrock Rovers
AC Milan
Standard Liege
Bala Town
Mura
AGF
Coleraine
Motherwell *
Viking
Aberdeen
DAC 1904 Dunajska Streda
Jablonec
Linfield
Floriana
Osijek
Basel
Servette
Reims
TSC Backa Topola
FC FCSB *
Budapest Honved
Malmoe FF
France - Ligue 1
September 17
Marseille
Saint-Etienne
England - Carabao Cup
September 17
Burnley *
Sheffield United
Wolverhampton Wanderers
Stoke City
Brighton & Hove Albion
Portsmouth
USA - Major League Soccer
September 17
Nashville SC
Colorado Rapids
FC Dallas
Colorado Rapids
Houston Dynamo
Los Angeles FC
San Jose Earthquakes
Portland Timbers
Vancouver Whitecaps
Montreal Impact
Brazil - Serie A
September 17
Corinthians
Bahia
South America - Copa Libertadores: group 2
September 17
Bolivar
Palmeiras
South America - Copa Libertadores: group 4
September 17
Sao Paulo
River Plate
South America - Copa Libertadores: group 5
September 17
Universidad Catolica
Gremio
South America - Copa Libertadores: group 6
September 17
Racing Club
Nacional
South America - Copa Libertadores: group 7
September 17
Defensa y Justicia
Delfin
South America - Copa Libertadores: group 8
September 17
Independiente Medellin
Caracas
Denmark - 1st Division
September 17
Fredericia
Fremad Amager
Finland - Veikkausliiga
September 17
FC Lahti
TPS
Sweden - Allsvenskan
September 17
Elfsborg
Mjaellby
Falkenbergs FF
Varbergs BoIS FC
Sweden - Superettan
September 17
Ljungskile
Norrby
Vaesteraas SK
AFC Eskilstuna
Euro Women - Qualification: Group B
September 17
Bosnia and Herzegovina
Denmark
Italy
Israel
Euro Women - Qualification: Group F
September 17
Sweden
Hungary
Iceland
Latvia
Asia - Champions League: group A
September 17
Al Shorta
Al Ahli
Esteghlal
Al-Wahda
Asia - Champions League: group B
September 17
Shahr Khodrou FC
Shabab Al-Ahli Dubai FC
Pakhtakor Tashkent
Al Hilal
International - Club Friendlies
September 17
S.S. Arezzo
Pianese
Triestina
Tabor
San Fernando CD
Cordoba
Belarus - Premier League: Reserve
September 17
Neman Grodno Reserves
FC Minsk Reserves
Smolevichy Reserves
Rukh Brest Reserves
Brazil - Brazil Serie C Group B
September 17
Londrina EC
EC Sao Jose
Brazil - Cup
September 17
Brusque
Ceara
Fluminense
Atletico GO
Juventude
CRB
Botafogo RJ
Vasco da Gama
Chile - Primera División
September 17
Antofagasta
Union Espanola
China - League 1: group A
September 17
Nei Mongol Zhongyou FC
Taizhou Yuanda
China - League 1: group B
September 17
Meizhou Hakka
Guizhou Hengfeng
China - League 1: group C
September 17
Xinjiang Tianshan
Changchun Yatai
Colombia - Primera B: Apertura
September 17
Atletico Huila
Barranquilla FC
Costa Rica - Primera División: apertura
September 17
Deportiva San Carlos
Deportivo Saprissa
Egypt - Premier League
September 17
Al Masry
El Geish
Estonia - Esiliiga
September 17
Nomme United
Tammeka U21
FCI Levadia U21
Vaendra JK Vaprus
Maardu Linnameeskond
Flora Tallinn U21
Paernu Jalgpalliklubi
FC Kohtla-Jaerve
Parnu JK Vaprus
FC Kohtla-Jaerve
Tammeka U21
FC Elva
Finland - Kakkonen: group A
September 17
Mikkelin Kissat
PEPO Lappeenranta
Finland - Kakkonen: group B
September 17
SalPa
Pargas IF
Georgia - Cup
September 17
Gareji
FC Samgurali Tskhaltubo
Iceland - Urvalsdeild
September 17
FH Hafnarfjordur
Vikingur Reykjavik
IA Akranes
Valur
Iceland - 1. Deild
September 17
Grindavik
Leiknir Reykjavik
Keflavik
Fram Reykjavik
Israel - Leumit League
September 17
Hapoel Afula
Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Ironi Akko
Beitar Tel Aviv Bat Yam
Hapoel Katamon Jerusalem
Hapoel Petah Tikva
Hapoel Nir Ramat HaSharon
Hapoel Nof HaGalil
Hapoel Ramat Gan
SC Kfar Kasem
Hapoel Rishon LeZion
Hapoel Raanana
Maccabi Ahi Nazareth
Hapoel Kfar Shalem
Sektzia Nes Tziona
Hapoel Iksal
Jordan - Premier League
September 17
Al-Hussein SC
Shabab Al-Ordon
FC Ma'an
Sahab SC
FC Ma'an
Al-Jazeera
FC Ma'an
Al-Sareeh
Aqaba
Shabab Al-Ordon
Mexico - Liga de Expansion MX: Apertura
September 17
Pumas Tabasco
Celaya
Dorados
Correcaminos de la UAT
Mexico - Liga MX: apertura Women
September 17
Club Tijuana
Queretaro
Mazatlan FC
Toluca
FC Juarez
Monterrey
Puebla
Club Leon
Necaxa
Atlas
Peru - Primera División: Apertura
September 17
CD UT Cajamarca
Academia Cantolao
Universidad Cesar Vallejo
Sport Boys
Portugal - U23 Championship: North
September 17
FC Famalicao
Vitoria Guimaraes
Boavista
Sp. Braga U23
Portugal - U23 Championship: South
September 17
Portimonense
Sl Benfica
Russia - Russian Cup: Group 6
September 17
Znamya Noginsk
FK Akhmat
Slovakia - Cup
September 17
SK Sasova *
TJ Jednota Malinec
Ukraine - Cup
September 17
Epicentr Dunaivtsi
Nyva Ternopil
Metalurg Zaporizhia
FC Hirnyk-Sport
Ukraine - U21 League
September 17
SC Dnipro-1 U21
FC Mariupol
USA - USL Championship
September 17
El Paso Locomotive
Colorado Springs Switchbacks FC
El Paso Locomotive
Reno 1868 FC
San Antonio FC
Austin Bold
Real Monarchs SLC
Portland Timbers II
USA - USL: League One
September 17
FC Tucson
New England Revolution II
USA - USA NISA Fall Season
September 17
LA Force
California United
Uzbekistan - Superliga
September 17
Surkhon-2011
Qizilqum Zarafshon
AGMK
Sogdiyona Jizzax
International - Friendly: Under 19
September 17
Indonesia
Qatar U19