Champions League 2020/2021 - Qualification
September 15
Dynamo Kyiv
AZ Alkmaar
PAOK Thessaloniki FC
Benfica
Gent
Rapid Wien
France - Ligue 1
September 15
Montpellier
Lyon
England - Carabao Cup
September 15
Gillingham *
Coventry City
Middlesbrough
Barnsley *
Millwall
Cheltenham Town
Reading
Luton Town
Derby County
Preston North End
Bradford City
Lincoln City
Fleetwood Town *
Port Vale
Newport County
Cambridge United
Oxford United
Watford *
Newcastle United
Blackburn Rovers
West Ham United *
Charlton Athletic
AFC Bournemouth *
Crystal Palace
Burton Albion
Aston Villa
Leyton Orient
Plymouth Argyle
Morecambe
Oldham Athletic
Rochdale
Sheffield Wednesday
China - Super League: Group B
September 15
Wuhan Zall
Shanghai SIPG FC
Hebei CFFC
Beijing Guoan
South America - Copa Libertadores: group 3
September 15
Colo Colo
Club Atletico Penarol
Jorge Wilstermann
Athletico Paranaense
Netherlands - Eerste Divisie
September 15
Almere City FC
TOP Oss
FC Volendam
NEC Nijmegen
Czech Republic - Cup
September 15
Benesov
Teplice
FK Olympie Brezova
Hradec Kralove
Frydek-Mistek
FK Blansko
Denmark - 1st Division
September 15
Hvidovre
FC Helsingoer
Vendsyssel FF
Hobro
Norway - OBOS-ligaen
September 15
Tromsoe
Lillestroem
Sweden - Superettan
September 15
Oesters IF
Trelleborgs FF
Asia - Champions League: group C
September 15
Al-Duhail SC
Sharjah Cultural Club
Persepolis
Al-Taawoun
Asia - Champions League: group D
September 15
Al-Ain
Al-Sadd
Sepahan
Al Nassr FC
International - Club Friendlies
September 15
Real Madrid
Getafe
Pergolettese
Atalanta U19
Inter
Lugano
Sevilla
Levante
Glentoran
Portadown
Dartford
Aldershot Town
Dundela
Glenavon
Guiseley
Stockport County
St.Albans
Wealdstone
Witton Albion
Macclesfield Town
Cadiz
Atletico Madrid
Armenia - Premier League
September 15
Lori
Van
Armenia - 1st League
September 15
Ararat II
Lernayin A.
Australia - Western: Relegation
September 15
Bayswater City
Balcatta
Australia - Queensland Premier League
September 15
Souths United
Southside Eagles
Mitchelton
Western Pride
Austria - Regionalliga East
September 15
ASK-BSC Bruck/Leitha
FCM Traiskirchen
Wiener Neustadt
SC Neusiedl am See 1919
Wiener SK
FC Marchfeld Mannsdorf
Austria - Regionalliga Middle
September 15
Deutschlandsberger SC
Bad Gleichenberg
Voecklamarkt
SC Weiz
Austria - Regionalliga West: Salzburg
September 15
Pinzgau Saalfelden
St. Johann
SAK 1914
USK Anif
SK Bischofshofen
SV Kuchl
Austria - Regionalliga West: Tyrol
September 15
Hall
Reichenau
Kufstein
FC Kitzbuehel
FC Wacker Innsbruck II
SC Imst
Telfs
WSG Swarovski Tirol II
Bahrain - Premier League
September 15
Al-Hidd
Al-Hala
Belgium - U21 Pro League: Group 1
September 15
Genk
Standard Liege
Brazil - Serie B
September 15
Confianca
Avai FC
Brazil - Maranhense: play-off
September 15
Moto Club MA *
Sao Jose MA
Canada - Premier League: championship group stage
September 15
Cavalry FC
Forge FC
Chile - Primera División
September 15
La Serena
Universidad de Concepcion
Curico Unido
Coquimbo Unido
China - Super League Women
September 15
Meizhou Wuhua FC
Jiangsu Suning FC
Shandong Sports Lottery
Wuhan Jiangda
Hangzhou Xizi
Changchun Dazhong Zhiye
Henan Jianye
Beijing BG Phoenix FC
Hebei Yuandong
Shanghai Shengli
Costa Rica - Liga de Ascenso: Apertura: Group B
September 15
Juventud Escazucena
Santa Ana
Croatia - 2nd League
September 15
Opatija
Cibalia
Denmark - Danmarksserien: group 3
September 15
B 1913
OKS
Egypt - Premier League
September 15
Misr El-Maqasa
FC Masr
Ismaily SC
Al Mokawloon Al Arab
England - Professional Development League: South
September 15
Ipswich Town
Millwall
Charlton Athletic
Queens Park Rangers
Estonia - Meistriliiga
September 15
Flora Tallinn
Talinna Kalev
Faroe Islands - Premier League
September 15
Skala
Klaksvik
Faroe Islands - 1. Deild
September 15
07 Vestur Sorvagur
B36 Torshavn II
Vikingur Gota II
Ki Klaksvik II
B68 Toftir
B71 Sandur
HB Torshavn II
AB Argir II
NSI Runavik II
FC Hoyvik
Germany - Regionalliga Südwest
September 15
Eintracht Stadtallendorf
Hessen Kassel
FCA Walldorf
Bayern Alzenau
Hoffenheim II
Sonnenhof Grossaspach
Pirmasens
Kickers Offenbach *
TSV Schott Mainz
Homburg
Iceland - 1. Deild
September 15
IBV Vestmannaeyjar
UMF Leiknir Faskrudsfjoerdur
Vestri
Magni
Iceland - 1. Deild Women
September 15
Volsungur
IA Akranes
Haukar
Afturelding Mosfellsbaer
Lithuania - 1st League: promotion
September 15
Vilnius Vytis
Hegelmann Litauen
Mexico - Liga MX Guard1anes
September 15
Pachuca
Monterrey
Mexico - Liga de Expansion MX: Apertura
September 15
Tlaxcala F.C.
Leones Negros
Mexico - Liga MX: apertura Women
September 15
Santos Laguna
CD Guadalajara Chivas
Mexico - Liga MX U20: Apertura
September 15
Mazatlan FC U20
Cruz Azul U20
Paraguay - Division Profesional: Apertura
September 15
Cerro Porteno
Nacional
Portugal - U23 Championship: South
September 15
CS Maritimo
CD Cova Da Piedade
Republic of Korea - K-League 1
September 15
Jeonbuk FC
Ulsan Hyundai
Gwangju FC
Sangju Sangmu
Romania - Liga II
September 15
Petrolul Ploiesti
Ripensia Timisoara
Russia - Russian Cup: Group 5
September 15
Zenit Irkutsk
Khimki
Saudi Arabia - Division 1
September 15
Al Batin
Al-Taqadom
Al Jeel
Al Ansar
Al Khaleej
Al Kawkab
Al Shoalah
Al Nahda FC KSA
Al Taee
Al Qadasiya
Al Thoqbah Club
Al Najoom
Hetten FC
Al Bukayriyah
Jeddah
Al Ain
Najran SC
Al Mojzel
Ohud Medina
Al Jabalain
Slovakia - Cup
September 15
SK Surany
FC STK 1914 Samorin
FK Slavia Staskov
Liptovsky Mikulas
FK Slovenske Darmoty
Dukla Banska Bystrica
Lipany
Ruzomberok
MSK Hurbanovo
Skalica
Rovinka
FK Senica
SK Bela
FK Poprad
SK Nevidzany
Dubnica
Tj Mladost Kalsa
Zemplin Michalovce
Tj SK Sokol Jakub
Zlate Moravce
South Africa - Premier League: Qualification
September 15
Tshakhuma FC
Ajax Cape Town
Turkmenistan - Yokary Liga
September 15
Altyn Asyr
Kopetdag Asgabat
Uruguay - Segunda División
September 15
Rampla Juniors
Atenas
Cerrito
Tacuarembo FC
Racing
Albion
USA - USL: League One
September 15
Chattanooga Red Wolves SC
Union Omaha
Orlando City B
Forward Madison FC
Uzbekistan - Superliga
September 15
Andijon
Nasaf Qarshi
Lokomotiv Tashkent
Navbahor Namangan
Wales - Cymru Premier
September 15
Cardiff Met University
Haverfordwest
Newtown
Caernarfon
Penybont
Aberystwyth
Kazakhstan - 1st Division: group 1
September 15
FC Altay
FK Arys
FK Baikonur
Kyran Shymkent
Maktaaral
FK Ekibastuz
Kazakhstan - 1st Division: group 2
September 15
Zhetysu B
FK Shakhtar-Bulat Temirtau
Kairat-Zhastar
Akademia Ontustyk