England - Premier League
July 2
Sheffield United
Tottenham Hotspur
Manchester City
Liverpool
England - Sky Bet Championship
July 2
Hull City
Middlesbrough
Spain - LaLiga Santander
July 2
Eibar
Osasuna
Real Sociedad
RCD Espanyol
Real Madrid
Getafe
Spain - LaLiga SmartBank
July 2
SD Huesca
Las Palmas
Albacete
Alcorcon
Rayo Vallecano
Malaga
Italy - Serie A
July 2
Atalanta
Napoli
Roma
Udinese
Germany - Bundesliga:: qualification
July 2
Werder Bremen
1. FC Heidenheim 1846
International - Club Friendlies
July 2
Rodina Moscow
FC Irtysh Omsk
Denmark - 1st Division
July 2
Fredericia
Hvidovre IF
Norway - Eliteserien
July 2
Kristiansund BK
Molde FK
Sarpsborg 08
SK Brann
Sweden - Allsvenskan
July 2
Falkenbergs FF
Sirius
Hammarby IF
Varbergs BoIS FC
Helsingborgs IF
Mjallby AIF
IFK Gothenburg
AIK
Oerebro
Haecken
Sweden - 1st Division:: north
July 2
Vasalunds IF
Sollentuna FK
Finland - Veikkausliiga
July 2
FC Inter
RoPS
Finland - Kakkonen:: group A
July 2
PEPO Lappeenranta
Mikkelin Kissat
Finland - Kakkonen:: group B
July 2
Klubi 04
Ilves II
HJS Akatemia
Atlantis
Finland - Kakkonen:: group C
July 2
JJK
FCV
SC KuFu-98
OLS
Austria - Bundesliga:: championship
July 2
Hartberg
Wolfsberger AC
Switzerland - Super League
July 2
Sion
Luzern
Turkey - 1st Lig
July 2
Umraniyespor
Eskisehirspor
Balikesirspor
Fatih Karagumruk SK
Istanbulspor AS
Akhisar Belediyespor
Iceland - 1st Deild
July 2
Throttur Reykjavik
Thor Akureyri
Czech Republic - 2nd league
July 2
Vitkovice
Trinec
Poland - 1st Liga
July 2
Radomiak Radom
Wigry Suwalki
GKS Belchatow
Podbeskidzie Bielsko Biala
OKS Stomil Olsztyn
Olimpia Grudziadz
Romania - Liga I:: relegation
July 2
FC Viitorul Constanta
Dinamo Bucuresti
Bulgaria - First Professional League:: relegation: group 1
July 2
Etar
Vitosha Bistritsa
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Cherno More Varna
Belarus - Reserve League
July 2
Slavia Reserve
Slutsk Reserve
FK Smolevichy STI Reserve
Dinamo Brest Reserve
Lithuania - A Lyga
July 2
FK Banga Gargzdai
Zalgiris Vilnius
FK Suduva
FK Riteriai
Estonia - Esiliiga
July 2
FCI Levadia U21
Paernu Jalgpalliklubi
Flora Tallinn U21
Vaendra JK Vaprus
FC Kohtla-Jaerve
Maardu Linnameeskond
Nomme United
Parnu JK Vaprus
Israel - Ligat HaAl:: relegation
July 2
FC Ashdod
Hapoel Hadera
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Sektzia Ness Ziona FC
Maccabi Netanya FC
Hapoel Kfar Saba FC
Israel - Leumit League:: promotion
July 2
Beitar Tel Aviv Bat Yam
Hapoel Katamon Jerusalem
Bnei Sakhnin
Hapoel Nir Ramat HaSharon
Hapoel Ramat Gan
Hapoel Rishon LeZion
SC Kfar Kasem
Maccabi Petach Tikva
Israel - Leumit League:: relegation
July 2
Hapoel Afula
Hapoel Nof HaGalil
Hapoel Ashkelon
Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Ironi Akko
Maccabi Ahi Nazareth
Albania - Cup
July 2
Bylis
KF Tirana
Kukesi
Teuta Durres
Brazil - Carioca Taca Rio: Group A
July 2
Flamengo
Boavista
Portuguesa RJ
Botafogo RJ
Brazil - Carioca Taca Rio: Group B
July 2
Macae
Fluminense
Vasco da Gama
Madureira RJ
Volta Redonda
Resende
USA - USL Championship
July 2
New York Red Bulls II
Sporting Kansas City II
USA - NWSL Challenge Cup :: Women
July 2
Washington Spirit
North Carolina Courage
Armenia - Premier League:: championship
July 2
Shirak
Lori
FC Noah
Ararat
Ararat Armenia
Alashkert FC
Armenia - 1st League
July 2
Sevan
BKMA
Urartu FC II
Van
Georgia - Crystalbet Erovnuli Liga
July 2
Dinamo Batumi
Saburtalo
Uzbekistan - Superliga
July 2
Buxoro
Metallurg Bekobod
AGMK
Nasaf Qarshi
Navbahor Namangan
Sogdiyona Jizzax
Pakhtakor Tashkent
Surkhon-2011