Europa League 2020/2021 - Qualification
September 18
Riga FC
Tre Fiori
England - Sky Bet Championship
September 18
Coventry City
Queens Park Rangers
Germany - Bundesliga
September 18
Bayern Munich
Schalke 04
France - Ligue 1
September 18
Lyon
Nimes
Netherlands - Eredivisie
September 18
VVV-Venlo
FC Utrecht
Portugal - Primeira Liga
September 18
Famalicao
Benfica
Vitoria de Guimaraes
Belenenses SAD
Belgium - Jupiler League
September 18
Sporting Charleroi
Beerschot
Belgium - First Division B
September 18
RWD Molenbeek
Lommel
Turkey - Super Lig
September 18
Yeni Malatyaspor
Goztepe
USA - Major League Soccer
September 19
Seattle Sounders FC
Los Angeles FC
Russia - Premier League
September 18
FC Krasnodar
Khimki
Germany - 2nd Bundesliga
September 18
Hamburger SV
Fortuna Duesseldorf
Jahn Regensburg
Nuernberg
Netherlands - Eerste Divisie
September 18
Helmond Sport
FC Volendam
Jong PSV
FC Eindhoven
Go Ahead Eagles
Jong Ajax
Roda JC Kerkrade
FC Dordrecht
Portugal - Segunda Liga
September 18
Oliveirense
Penafiel
Chaves
Varzim
Vilafranquense
Feirense
-
September 19
Casa Pia
Benfica B
Turkey - 1st Lig
September 18
Eskisehirspor
Adanaspor
Czech Republic - 1st League
September 18
Slavia Prague
Teplice
Czech Republic - 2nd league
September 18
Vysocina Jihlava
SK Lisen
Denmark - 1st Division
September 18
FC Helsingoer
Vendsyssel FF
Ukraine - Premier League
September 18
SC Dnipro-1
Mariupol
Euro Women - Qualification: Group A
September 18
Russia
Netherlands
Kosovo
Estonia
Slovenia
Turkey
Euro Women - Qualification: Group C
September 18
Faroe Islands
Northern Ireland
Euro Women - Qualification: Group D
September 18
Czech Republic
Poland
Euro Women - Qualification: Group E
September 18
Finland
Portugal
Cyprus
Scotland
Euro Women - Qualification: Group G
September 18
Serbia
France
Euro Women - Qualification: Group H
September 18
Belgium
Romania
Croatia
Switzerland
Euro Women - Qualification: Group I
September 18
Montenegro
Ukraine
Asia - Champions League: group C
September 18
Sharjah Cultural Club
Al-Duhail SC
Al-Taawoun
Persepolis
Asia - Champions League: group D
September 18
Al-Sadd
Al-Ain
Al Nassr FC
Sepahan
International - Club Friendlies
September 18
L.R. Vicenza Virtus
Sudtirol
Inter
Carrarese
Monza
Alessandria
Sevilla
Athletic Bilbao
Club Deportivo Eldense
Yeclano
-
September 19
Elche
Atletico Baleares
Armenia - Cup
September 18
Van
Noravank
West Armenia
Gandzasar
Urartu FC
Pyunik
Australia - Northern
September 18
University Azzurri FC
Darwin Hearts FC
-
September 19
Mindil Aces
Hellenic
Australia - Southern
September 18
Adelaide Raiders
North Eastern Metro Stars
-
September 19
Croydon Kings
Adelaide City
Campbelltown City
Adelaide Comets
Modbury Jets
Cumberland United
Adelaide United Youth
Para Hills Knights
Adelaide Olympic
Adelaide Blue Eagles
Australia - Western: Relegation
September 19
Balcatta
Inglewood United
Bayswater City
Perth Glory Youth
Perth
Rockingham City FC
Australia - New South Wales
September 18
APIA Leichhardt Tigers
Mt Druitt Town Rangers
Manly United
Blacktown City FC
-
September 19
Western Sydney Wanderers FC Youth
North Shore Mariners
Australia - Western: Championship
September 19
Armadale
Floreat Athena
Gwelup Croatia
ECU Joondalup
Sorrento
Cockburn City
Australia - Capital: Championship
September 19
Gungahlin United
Tigers FC
Canberra FC
Belconnen United
Australia - Northern New South Wales
September 19
Lake Macquarie
Broadmeadow Magic
Weston Workers
Lambton Jaffas FC
Australia - Brisbane Premier League
September 18
Centenary Stormers
Brisbane Knights
-
September 19
Bayside United
Toowong
Albany Creek
Grange Thistle
Caboolture FC
The Gap
North Star FC
Acacia Ridge FC
Australia - Tasmania
September 19
Devonport City
Riverside Olympic
Glenorchy Knights
Kingborough Lions
Launceston City
South Hobart
Olympia FC Warriors
Clarence Zebras
Australia - Queensland Premier League
September 19
Logan Lightning
Souths United
Mitchelton
Wolves FC
Rochedale Rovers
Western Pride
Australia - Queensland
September 19
Lions FC
Redlands United
Gold Coast Knights
Gold Coast United FC
Peninsula Power
Brisbane City
Eastern Suburbs
Olympic FC
Austria - Erste Liga
September 18
Austria Wien (A)
Grazer AK
Dornbirn
SK Austria Klagenfurt
FC Wacker Innsbruck
Floridsdorfer AC
SK Rapid Wien II
FC Juniors OOe
Vorwaerts Steyr
Kapfenberger SV
SV Lafnitz
Amstetten
Austria - Regionalliga East
September 18
ASV Drassburg
SC Team Wiener Linien
FCM Traiskirchen
SC Wiener Viktoria
Wiener SK
Wiener Neustadt
Austria - Regionalliga Middle
September 18
Allerheiligen
Kalsdorf
Deutschlandsberger SC
WSC Hertha
FC Wels
SC Weiz
SC Gleisdorf
SV Spittal/Drau
Voecklamarkt
Wolfsberger AC (A)
Austria - Regionalliga West: Tyrol
September 18
Hall
FC Kitzbuehel
Belarus - Premier League
September 18
Smolevichy
Rukh Brest
Neman Grodno
FC Minsk
Belarus - Premier League: Reserve
September 18
FK Vitebsk Reserves
Belshina Bobruisk Reserves
FK Gorodeya Reserves
Torpedo Zhodino Reserves
Dynamo Brest Reserves
Energetik-BGU Reserves
-
September 19
FK Slutsk Reserves
BATE Borisov Reserves
Brazil - Serie B
September 18
Confianca
Guarani
-
September 19
Nautico
Chapecoense AF
Brazil - Paulista A3
September 18
EC Primavera SP
AE Velo Clube SP
EC Sao Bernardo SP
Desportivo Brasil SP
Rio Preto EC SP
Capivariano FC SP
Barretos SP
Linense
Bulgaria - Parva liga
September 18
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Botev Vratsa
Montana
Botev Plovdiv
China - League 1: group A
September 19
Beijing BG
Beijing Renhe
China - Cup
September 18
Jiangsu Suning FC
Shenzhen FC
Shanghai Shenhua
Guangzhou R&F F.C. *
Guangzhou Evergrande
Henan Jianye
Shandong Luneng
Dalian Yifang
-
September 19
Tianjin Teda
Shijiazhuang Ever Bright
Wuhan Zall
Hebei CFFC
China - Super League Women
September 18
Shanghai Shengli
Shandong Sports Lottery
Hangzhou Xizi
Hebei Yuandong
Meizhou Wuhua FC
Wuhan Jiangda
Colombia - Primera A: Apertura
September 18
La Equidad
Chico FC
-
September 19
Atletico Nacional
Tolima
Costa Rica - Primera División: apertura
September 19
LD Alajuelense
Grecia
Costa Rica - Liga de Ascenso: Apertura: Group A
September 19
Municipal Garabito
AD Santa Rosa
Croatia - 1st League
September 18
Sibenik
NK Lokomotiva
Cyprus - 1. Division
September 18
Ermis Aradippou
Olympiakos Nicosia
Cyprus - 2. Division
September 18
Aris Limassol
Anagennisi Deryneia
Czech Republic - 3rd League MSFL
September 18
Hlucin
FC Viktoria Otrokovice
-
September 19
MFk Vyskov
Valasske Mezirici
Czech Republic - CFL: Group A
September 18
Kraluv Dvur
SK Rakovnik
-
September 19
Benesov
SK Slavia Praha B
Loko Vltavin
Viktoria Plzen B
Sokolov
Pisek
Czech Republic - CFL: Group B
September 18
FC Slovan Liberec B
FK Mlada Boleslav B
Czech Republic - U19 League
September 18
1.FK Pribram
Sparta Prague *
Opava
FC Zbrojovka Brno
-
September 19
FC Hradec Kralove
FC Pardubice
Karvina
FC Viktoria Plzen
Sigma Olomouc U19
1 FC Slovacko
FC Fastav Zlin
Meteor Praha
Denmark - 2nd Division: Group 2
September 18
Naestved
HIK
Denmark - Danmarksserien: group 2
September 18
Roskilde Boldklub
Herlev
-
September 19
GVI
Ledoeje-Smoerum Fodbold
Denmark - Danmarksserien: group 4
September 18
Silkeborg KFUM
FC Djursland
Ecuador - Liga Pro: 1st stage
September 19
LDU Portoviejo
Olmedo
Egypt - Premier League
September 18
El Hodood
ENPPI
Aswan FC
El Zamalek
England - Premier League U-18
September 18
Brighton & Hove Albion U18
Fulham U18
-
September 19
Chelsea U18
West Ham United U18
Manchester United U18
Blackburn Rovers U18
Liverpool U18
Stoke City U18
Southampton U18
Crystal Palace U18
Tottenham Hotspur U18
Arsenal U18
England - Premier League 2: division 1
September 18
Tottenham Hotspur U23
West Ham United U23
Blackburn Rovers U23
Manchester City U23
Brighton & Hove Albion U23
Arsenal U23
Derby County U23
Liverpool U23
Southampton U23
Chelsea U23
England - Premier League 2: division 2
September 18
Reading U23
Fulham U23
Leeds United U23
Wolverhampton Wanderers U23
Aston Villa U23
Norwich City U23
Estonia - Meistriliiga
September 19
FC Kuressaare
FCI Levadia
Narva Trans
Flora Tallinn
Narva Trans
Tulevik Viljandi
Talinna Kalev
Tammeka
Faroe Islands - 1. Deild
September 18
FC Hoyvik
AB Argir II
Vikingur Gota II
B71 Sandur
HB Torshavn II
B68 Toftir
Ki Klaksvik II
07 Vestur Sorvagur
NSI Runavik II
B36 Torshavn II
Finland - Kakkonen: group B
September 18
FC Jazz
Ilves II
TPV Tampere
Hjs Akatemia
France - National
September 18
Avranches
Stade Briochin
Bourg en Bresse Peronnas
Boulogne
Concarneau
Quevilly
Creteil
Cholet
FC Bastia-Borgo
Le Mans
Orleans
Lyon la Duchere
Sete
Red Star
Villefranche Beaujolais
SC Bastia
Germany - 3rd Liga
September 18
Kaiserslautern
Dynamo Dresden
Germany - Regionalliga Nord: group South
September 18
BSV Rehden
Werder Bremen II
Wolfsburg II
HSC Hannover
Germany - Regionalliga Nordost
September 18
ZFC Meuselwitz
BSG Chemie Leipzig
Germany - Junioren-Bundesliga: West
September 19
RW Essen
Rot-Weiss Oberhausen
VfL Bochum
SC Paderborn 07
Greece - Super League
September 18
PAOK Thessaloniki FC
Atromitos
Olympiacos
Asteras Tripolis
Hong Kong - Premier League
September 19
Eastern Sports Club
Kitchee
Iceland - 2. Deild
September 18
Njardvik
IR Reykjavik
Haukar
Fjardabyggd
Iceland - 1. Deild Women
September 18
Grotta
Keflavik
Vikingur Reykjavik
Augnablik
Ireland - Premier Division
September 18
Derry City
St. Patrick's Athletic
Cork City
St. Patrick's Athletic
Derry City
Waterford FC
Dundalk
Finn Harps
Shelbourne
Bohemian FC
Sligo Rovers
Bohemian FC
Shamrock Rovers
Sligo Rovers
Ireland - 1st Division
September 18
Athlone Town
Cobh Ramblers
Bray Wanderers
Longford Town
Galway United FC
Wexford FC
Shamrock Rovers B
Cabinteely
UCD
Drogheda United
Italy - Campionato Primavera 1
September 18
Fiorentina Primavera
Bologna Primavera
Ascoli Calcio 1898 FC Primavera
Roma Primavera
-
September 19
Cagliari Primavera
AC Milan Primavera
Japan - J. League
September 19
Consadole Sapporo
Gamba Osaka
Sagan Tosu
Yokohama F.Marinos
Nagoya Grampus Eight
Vissel Kobe
Cerezo Osaka
Kashima Antlers
Shonan Bellmare
Shimizu S-Pulse
Kashiwa Reysol
Sanfrecce Hiroshima
Japan - J. League 2
September 19
Albirex Niigata
Tokushima Vortis
Ventforet Kofu
Kyoto Sanga FC
Matsumoto Yamaga
V-Varen Nagasaki
Montedio Yamagata
Giravanz Kitakyushu
FC Ryukyu
Mito Hollyhock
JEF United Chiba
Fagiano Okayama FC
Jubilo Iwata
Tochigi SC
Renofa Yamaguchi
Tokyo Verdy
Zweigen Kanazawa
Avispa Fukuoka
Japan - J. League 3
September 18
Cerezo Osaka U23
Kataller Toyama
-
September 19
Kamatamare Sanuki
Grulla Morioka
Azul Claro Numazu
Fukushima United
Blaublitz Akita
Gainare Tottori
FC Tokyo U23
Imabari FC
Fujieda MYFC
Roasso Kumamoto
SC Sagamihara
Imabari FC
Gamba Osaka U23
Vanraure Hachinohe
FC Gifu
Nagano Parceiro
Kagoshima United
YSCC
Japan - Nadeshiko Women League 1
September 19
Iga Kunoichi
Ehime FC Ladies
Jordan - Premier League
September 18
Al-Salt
Al-Jazeera
Al-Salt
Al-Sareeh
Ramtha SC
Sahab SC
Al-Ahly
Al-Faisaly
Al-Ahly
Al-Sareeh
Al-Ahly
Aqaba
Kazakhstan - Premier League
September 18
Okzhetpes Kokshetau
Kaspyi Aktau
-
September 19
Taraz
Zhetysu Taldykorgan
Kosovo - Superliga
September 18
Trepca 89
Arberia
Lithuania - 1st League: relegation
September 18
Zalgiris Vilnius B
Riteriai B
Lithuania - 1st League: promotion
September 18
FA Siauliai
Nevezis
-
September 19
Lietava Jonava
Dainava Alytus
Luxembourg - National Division
September 18
AS Jeunesse Esch
US Mondorf les Bains
Malaysia - Premier League
September 18
Selangor United
Kelantan United
Mexico - Liga MX Guard1anes
September 19
Necaxa
Puebla
Mazatlan FC
Cruz Azul
Mexico - Liga Premier: Serie A Apertura: group 1
September 18
Atletico Saltillo Soccer
Mineros de Fresnillo
-
September 19
Alacranes de Durango
Atletico de San Luis II
Mexico - Liga Premier: Serie A Apertura: group 2
September 18
Inter Playa del Carmen
Cafessa Jalisco
Mexico - Liga MX: apertura Women
September 18
CF America
Santos Laguna
Mexico - Liga MX U20: Apertura
September 18
Necaxa
Puebla
-
September 19
Club Tijuana de Caliente U20
FC Juarez U20
Moldova - National Division
September 18
FC Floresti
Dinamo-Auto
Moldova - Division A
September 18
FC Cahul 2005
CF Sparta Selemet
FC Granicerul
CS Drochia
FC Sheriff Tiraspol 2
FC Sireti
FC Sucleia
FC Tighina
Morocco - Botola Pro 2
September 18
AS Sale
KACM
Chabab Atlas Khenifra
Chabab Mohammedia
MAS Fes
Tihad Casablanca
Olympique Dcheira
Union Sidi Kacem
Paraguay - Division Profesional: Apertura
September 18
12 de Octubre
Sol de America
Peru - Primera División: Apertura
September 18
Carlos Stein
Atletico Grau
Binacional
Deportivo Llacuabamba
FBC Melgar
Universidad San Martin
Universitario de Deportes
Ayacucho FC
Poland - Ekstraklasa
September 18
Podbeskidzie Bielsko-Biala
Rakow Czestochowa
Wisla Krakow
Wisla Plock
Poland - I Liga
September 18
Arka Gdynia
Miedz Legnica
Poland - U18 CLJ
September 19
Legia Warszawa Sa U18
MKS Cracovia U18
MKS Pogon Szczecin U18
Uks Sms Lodz U18
Korona Kielce U18
MKS Arka Gdynia U18
Republic of Korea - K-League 1
September 19
Gwangju FC
Ulsan Hyundai
Republic of Korea - K-League 2
September 19
Bucheon FC 1995
Jeju United
Daejeon Citizen
Seoul E-Land FC
Jeju United
FC Anyang
FC Anyang
Jeonnam Dragons
Gyeongnam FC
Ansan Greeners
Seoul E-Land FC
Chungnam Asan FC
Republic of Korea - K-League 3
September 19
Yangju Citizens
Changwon City
Busan Transport Corp
Gangneung City
Hwaseong
Gimhae
Gimpo Citizen
Mokpo City
Cheongju FC
Chuncheon FC
Gyeongju H & N
Daejeon Korail
Romania - Liga 1
September 18
Chindia Targoviste
Hermannstadt
Astra Giurgiu
CFR Cluj
Romania - Liga II
September 19
CS Mioveni
FC Metaloglobus Bucuresti
CSM Resita
ASU Politehnica Timisoara
CSM Slatina
ACS Fotbal Comuna Recea
Concordia Chiajna
Pandurii
Farul Constanta
Gloria Buzau
Ripensia Timisoara
CS Aerostar Bacau
Russia - 1st Division
September 19
SKA-Khabarovsk
Baltika
Tom Tomsk
FC Volgar
Serbia - Super Liga
September 18
Vojvodina
FK Radnik Surdulica
Serbia - Prva Liga
September 18
FK Graficar
Zarkovo
Radnicki Sremska Mitrovica
Borac Cacak
Slovakia - U19 League
September 19
FK Poprad U19
Slovan Bratislava U19
Nitra
Trencin
Ruzomberok
Dunajska Streda
Senica
Zemplin Michalovce
Spartak Trnava
MSK Zilina
ZP Sport Podbrezova
MFk Dukla Banska Bystrica
South Africa - Premier League: Qualification
September 18
Ajax Cape Town
Black Leopards
Sweden - 1st Division: north
September 18
Gefle
Sandvikens IF
Taeby FK
IFK Haninge BRB
Switzerland - Challenge League
September 18
Thun
FC Stade Lausanne-Ouchy
Grasshopper
Winterthur
Switzerland - 1. Liga: group 1
September 18
Vevey
Bulle
Switzerland - 1. Liga: group 2
September 18
FC Schoetz
FC Langenthal
Tanzania - Premier League
September 18
Polisi Tanzania FC
JKT Tanzania
Ihefu FC
Mtibwa Sugar
Ukraine - U19 League
September 18
FC Oleksandria
FC Vorskla Poltava
SC Dnipro-1
FC Mariupol
-
September 19
Dynamo Kyiv U19
FC Lviv
FC Ingulets U19
SFC Desna Chernihiv U19
Ukraine - U21 League
September 18
FC Dynamo Kiev
FC Lviv
FC Ingulets U21
SFC Desna Chernihiv
FC Oleksandriya
Vorskla Poltava
-
September 19
Zorya Lugansk
Shakhtar Donetsk
Uruguay - Segunda División
September 18
Albion
Cerrito
Villa Espanola
Juventud de las Piedras
Atenas
Villa Teresa
Rocha FC
Racing
Tacuarembo FC
Sud America
USA - USL Championship
September 18
Miami FC
Hartford Athletic
-
September 19
FC Tulsa
LA Galaxy II
Orange County SC
Las Vegas Lights FC
Orange County SC
New Mexico United
USA - USL: League One
September 18
Orlando City B
Greenville Triumph SC
Wales - Cymru Premier
September 18
Aberystwyth
Flint Town United
Kazakhstan - 1st Division: group 1
September 18
FK Baikonur
FK Arys
Kyran Shymkent
FK Ekibastuz
Kazakhstan - 1st Division: group 2
September 18
Akademia Ontustyk
FK Shakhtar-Bulat Temirtau
-
September 19
Kairat-Zhastar
Sdyusshor 8 Astana
ads_300x250