Allsvenskan - Sweden
September 20
AIK
Hammarby
Oestersunds FK
Djurgaarden
IFK Gothenburg
Kalmar FF
IFK Norrkoeping
Malmoe FF
IK Brage
AIK
-
September 21
Elfsborg
Haecken
Mjaellby
Orebro
Sirius
Falkenbergs FF
Varbergs BoIS FC
Helsingborg
-
September 23
Falkenbergs FF
IK Brage
Superettan - Sweden
September 19
Joenkoepings Soedra
Oesters IF
Trelleborgs FF
Orgryte
-
September 20
Akropolis IF
Halmstads BK
Dalkurd FF
IK Brage
Ljungskile
Oestersunds FK
-
September 21
AFC Eskilstuna
Ljungskile
GAIS
Vaesteraas SK
Umeaa
Degerfors
-
September 22
Norrby
GIF Sundsvall
-
September 23
Oestersunds FK
Umeaa
Cup - Sweden
July 30
IFK Gothenburg
Malmoe FF
Cup: qualification - Sweden
September 16
Haessleholms IF
Raeppe GOIF
-
September 29
Vasalunds IF
IK Brage
-
September 30
Bodens BK
Vaesteraas SK
BK Forward
Akropolis IF
IK Gauthiod
Ljungskile
Angered BK
Haecken
BK Astrio
Falkenbergs FF
Assyriska BK
Mjaellby
FC Gute
Hammarby
FC Stockholm Internazionale
Degerfors
Halmia
Helsingborg
Hudiksvalls FF
GIF Sundsvall
Husqvarna FF
IFK Gothenburg
Landskrona BoIS
Oesters IF
Newroz FC
Umeaa
Oskarshamns AIK
Varbergs BoIS FC
Sandvikens IF
Joenkoepings Soedra
Stenungsunds IF
Elfsborg
Taeby FK
AFC Eskilstuna
Torns IF
Trelleborgs FF
-
October 1
Asarums IF FK
Kalmar FF
IF Karlstad Fotboll
Dalkurd FF
Karlslunds IF HFK
AIK
Lunds BK
Malmoe FF
Utsiktens BK
Norrby
1st Division: north - Sweden
September 18
Gefle
Sandvikens IF
Taeby FK
IFK Haninge BRB
-
September 19
Oerebro Syrianska IF
IK Frej Taeby
Brommapojkarna
IFK Luleaa
Nykoepings BIS
Karlslunds IF HFK
Karlstad BK
IFK Berga
Vasalunds IF
Team TG FF
-
September 20
Sollentuna FF
IF Sylvia
Syrianska
IK Frej Taeby
-
September 23
IFK Luleaa
Oerebro Syrianska IF
Nykoepings BIS
IFK Haninge BRB
Vasalunds IF
Karlstad BK
Gefle
Sollentuna FF
IFK Berga
IF Sylvia
Sandvikens IF
Brommapojkarna
Team TG FF
Taeby FK
IK Frej Taeby
Karlslunds IF HFK
1st Division: south - Sweden
September 19
Eskilsminne IF
Lunds BK
Lindome GIF
FK Karlskrona
Assyriska IK
Qviding FIF
IFK Vaernamo
Skoevde AIK
Oskarshamns AIK
Tvaaaakers IF
Torns IF
FC Linkoeping City
Motala AIF FK
FC Trollhaettan
Landskrona BoIS
Utsiktens BK
-
September 23
Eskilsminne IF
FK Karlskrona
FC Linkoeping City
Oskarshamns AIK
Motala AIF FK
IFK Vaernamo
Qviding FIF
Lunds BK
Skoevde AIK
Assyriska IK
Tvaaaakers IF
Landskrona BoIS
FC Trollhaettan
Utsiktens BK
Lindome GIF
Torns IF
Damallsvenskan Women - Sweden
September 11
Umeaa IK
Vaexjoe
-
September 13
Piteaa IF
IK Uppsala Fotboll
Djurgaarden
Kopparbergs/Goeteborg
Kristianstads DFF
Eskilstuna United DFF
Linkoepings FC
Vittsjoe GIK
KIF Oerebro
FC Rosengaard
-
September 26
Vaexjoe
Kristianstads DFF
-
September 27
FC Rosengaard
Umeaa IK
Kopparbergs/Goeteborg
Piteaa IF
IK Uppsala Fotboll
Linkoepings FC
Vittsjoe GIK
Djurgaarden
-
September 28
Eskilstuna United DFF
KIF Oerebro
2. Division: Soedra Svealand - Sweden
September 19
Arameiska-Syrianska IF
Newroz FC
Huddinge IF
Aatvidaberg
IFK Eskilstuna
BK Forward
Rynninge
IFK Kumla
Tyresoe
FC Gute
Assyriska IF Norrkoeping
Vaermbols FC
Trosa-Vagnhaerad SK
Assyriska FF
2. Division: Norra Svealand - Sweden
September 19
FC Stockholm Internazionale
Enkoeping
IFK Stocksund
Kungsaengens IF
Fanna BK
Karlbergs BK
Gamla Upsala
Skiljebo SK
Hudiksvalls FF
Fagersta Soedra IK
IFK Oesteraakers FK
Kvarnsvedens IK
IFK Lidingoe
Enskede IK
2. Division: Oestra Goetaland - Sweden
September 19
Asarums IF FK
Haessleholms IF
Husqvarna FF
Oesterlen FF
IFK Haessleholm
FK Aelmeboda/Linneryd
IK Tord
Kristianstad FC
Ifoe Bromoella IF
Nosaby IF
Dalstorps IF
IFK Berga
Dalstorps IF
Syrianska
-
September 20
Raeppe GOIF
IFK Karlshamn
-
September 23
Raeppe GOIF
Kristianstad FC
-
September 24
Haessleholms IF
IFK Haessleholm
2. Division: Norra Goetaland - Sweden
September 18
Vaenersborgs FK
Grebbestads IF
-
September 19
Stenungsunds IF
IFK Tidaholm
IFK Aamaal
Vaargaarda IK
IK Gauthiod
IF Karlstad Fotboll
IK Oddevold
Ahlafors IF
Nordvaermland FF
Saevedalens IF
Lidkoepings FK
Vaenersborgs IF
2. Division: Norrland - Sweden
September 18
Moroen BK
Skellefteaa
-
September 19
Umeaa FC Akademi
Notvikens IK
Gottne IF
Taefteaa IK
IFK Timraa
Bodens BK
Ytterhogdals IK
Stoede IF
Sandviks IK
Bodens BK
IFK Oestersund
Friska Viljor
-
September 20
Piteaa
IFK Umeaa
U21 Allsvenskan: Mellersta - Sweden
September 22
Orgryte
GAIS
U21 Allsvenskan: Sodra - Sweden
September 22
Halmstads BK
Falkenbergs FF
Varbergs BoIS
Trelleborgs FF
U21 Allsvenskan: Norra - Sweden
September 22
AFC Eskilstuna
IFK Norrkoping FK U21
Hammarby IF U21
Djurgardens IF FF
Orebro SK
Degerfors IF
U19 Allsvenskan: Norra - Sweden
September 18
Orebro SK FK
Djurgarden
-
September 19
Hammarby IF
Enskede IK
GIF Sundsvall
AIK
Taby FK
IK Frej Taeby
IK Sirius FK
IFK Norrkoping
-
September 20
Vasalunds IF
IFK Lidingo
Brommapojkarna DFF
FC Djursholm
U19 Allsvenskan: Sodra - Sweden
September 19
Elfsborg U19
Malmo FF
Halmstad BK
Orgryte IS FF
BK Hacken
Trelleborg FF
Joenkoepings Soedra
Mjallby AIF
Osters IF
Helsingborgs IF
-
September 20
IFK Varnamo
Kalmar FF
Svenska Cup: Women: Group 1 - Sweden
March 21
FC Rosengaard
Kristianstads DFF
Vasteras BK 30
IS Halmia
Svenska Cup: Women: Group 2 - Sweden
March 22
Kopparbergs/Goeteborg
Vittsjoe GIK
Linkoepings FC
Vaexjoe
Svenska Cup: Women: Group 3 - Sweden
March 22
Eskilstuna United DFF
Djurgaarden
Umeaa IK
AIK
Svenska Cup: Women: Group 4 - Sweden
March 22
IK Uppsala Fotboll
Mallbackens IF
Piteaa IF
KIF Oerebro
ads_300x250