Bundesliga - Germany
September 18
Bayern Munich
Schalke 04
-
September 19
Eintracht Frankfurt
Arminia Bielefeld
FC Koeln
Hoffenheim
Union Berlin
Augsburg
VfB Stuttgart
Freiburg
Werder Bremen
Hertha Berlin
Borussia Dortmund
Borussia Moenchengladbach
-
September 20
RasenBallsport Leipzig
Mainz 05
Wolfsburg
Bayer Leverkusen
DFB Cup - Germany
September 11
Eintracht Braunschweig
Hertha Berlin
TSV Havelse
Mainz 05
-
September 12
1860 Muenchen
Eintracht Frankfurt
FSV Union Fuerstenwalde
Wolfsburg
FV Engers
Bochum
MTV Eintracht Celle
Augsburg
Nuernberg
RasenBallsport Leipzig
Oberneuland
Borussia Moenchengladbach
RSV Meinerzhagen
Greuther Fuerth
SV Todesfelde
VfL Osnabrück
VSG Altglienicke
FC Koeln
Ingolstadt
Fortuna Duesseldorf
Karlsruher SC
Union Berlin
Ulm
Erzgebirge Aue
Carl Zeiss Jena
Werder Bremen
-
September 13
Chemnitzer FC
Hoffenheim *
Eintracht Norderstedt
Bayer Leverkusen
Elversberg
St. Pauli
FC Rielasingen-Arlen
Holstein Kiel
FC Schweinfurt
Schalke 04
Hansa Rostock
VfB Stuttgart
Kaiserslautern
Jahn Regensburg *
SC Wiedenbrueck
Paderborn
TSV Steinbach
Sandhausen
Magdeburg
Darmstadt
Waldhof Mannheim
Freiburg
Wehen
FC Heidenheim
-
September 14
Dynamo Dresden
Hamburger SV
RW Essen
Arminia Bielefeld
Wuerzburger Kickers
Hannover 96
Duisburg
Borussia Dortmund
DFL Super Cup - Germany
September 30
Bayern Munich
Borussia Dortmund
2nd Bundesliga - Germany
September 18
Hamburger SV
Fortuna Duesseldorf
Jahn Regensburg
Nuernberg
-
September 19
Hannover 96
Karlsruher SC
Sandhausen
Darmstadt
Wuerzburger Kickers
Erzgebirge Aue
-
September 20
FC Heidenheim
Eintracht Braunschweig
Greuther Fuerth
VfL Osnabrück
Holstein Kiel
Paderborn
-
September 21
Bochum
St. Pauli
Bundesliga Women - Germany
September 11
Bayer Leverkusen
MSV Duisburg
-
September 13
Meppen
Turbine Potsdam
SC Sand
SC Freiburg
SGS Essen
Frankfurt
TSG 1899 Hoffenheim
VfL Wolfsburg
Werder Bremen
Bayern Munich
-
September 26
Bayern Munich
SC Freiburg
-
September 27
Frankfurt
TSG 1899 Hoffenheim
MSV Duisburg
SC Sand
Turbine Potsdam
Bayer Leverkusen
VfL Wolfsburg
Meppen
Werder Bremen
SGS Essen
3rd Liga - Germany
September 18
Kaiserslautern
Dynamo Dresden
-
September 19
Bayern Munich II
Tuerkguecue Muenchen
FSV Zwickau
Unterhaching
Hansa Rostock
Duisburg
Luebeck
Saarbruecken
Meppen
1860 Muenchen
Wehen
SC Verl
-
September 20
Ingolstadt
KFC Uerdingen
Magdeburg
Hallescher FC
-
September 21
Waldhof Mannheim
Viktoria Koeln 1904
Regionalliga Bayern - Germany
September 26
TSV Aubstadt
VfR Garching
Regionalliga Nord: Group North - Germany
September 16
Eintracht Norderstedt
SV Drochtersen/Assel
-
September 19
Hamburger SV II
Teutonia Ottensen
1. FC Phoenix Luebeck
Eintracht Norderstedt
-
September 20
St.Pauli II
SC Weiche Flensburg
SV Drochtersen/Assel
Heider SV
Holstein Kiel II
FC Hansa Lueneburg
Regionalliga Nord: group South - Germany
September 16
Oberneuland
Oldenburg
-
September 18
BSV Rehden
Werder Bremen II
Wolfsburg II
HSC Hannover
-
September 19
Hannover 96 II
VfV Hildesheim
SSV Jeddeloh II
Oberneuland
-
September 20
TSV Havelse
Oldenburg
Regionalliga Nordost - Germany
September 18
ZFC Meuselwitz
BSG Chemie Leipzig
-
September 19
BFC Dynamo
Bischofswerdaer FV
Berliner AK 07
Carl Zeiss Jena
Germania Halberstadt
VSG Altglienicke
VfB Auerbach
Tennis Borussia
Lokomotive Leipzig
Chemnitzer FC
-
September 20
Babelsberg
Energie Cottbus
FC Viktoria 1889 Berlin
SV Lichtenberg 47
FSV Union Fuerstenwalde
Optik Rathenow
Hertha Berlin II
FSV Luckenwalde
Regionalliga Südwest - Germany
September 15
Eintracht Stadtallendorf
Hessen Kassel
FCA Walldorf
Bayern Alzenau
Hoffenheim II
Sonnenhof Grossaspach
Pirmasens
Kickers Offenbach *
TSV Schott Mainz
Homburg
-
September 16
Freiburg II *
Aalen
TSG Balingen
Bahlinger SC
TSV Steinbach
Mainz 05 II
Ulm
FSV Frankfurt
VfB Stuttgart II
Elversberg
-
September 19
Bahlinger SC
TSV Steinbach
Elversberg
TSV Schott Mainz
FCA Walldorf
Ulm
FSV Frankfurt
FC Giessen
Hessen Kassel
Pirmasens
Homburg
Eintracht Stadtallendorf
Kickers Offenbach
Hoffenheim II
Mainz 05 II
Freiburg II
TuS RW Koblenz
VfB Stuttgart II
-
September 20
Aalen
Bayern Alzenau
Sonnenhof Grossaspach
TSG Balingen
Regionalliga West - Germany
September 16
Bergisch Gladbach
Borussia Moenchengladbach II
FC Koeln II
RW Ahlen
FC Wegberg-Beeck
Schalke 04 II
SC Wiedenbrueck *
Bonner SC
SV Roedinghausen
Oberhausen
SV Straelen
Preussen Muenster
Sportfreunde Lotte
Borussia Dortmund II
VfB Homberg
Fortuna Koeln
Wuppertal
Fortuna Duesseldorf II
-
September 19
Bonner SC
FC Wegberg-Beeck
Borussia Moenchengladbach II
SV Straelen
Fortuna Duesseldorf II
Alemannia Aachen
Fortuna Koeln
Wuppertal
Lippstadt
FC Koeln II
Oberhausen
Bergisch Gladbach
Preussen Muenster
VfB Homberg
RW Ahlen
Sportfreunde Lotte
Schalke 04 II
SV Roedinghausen
-
September 20
Borussia Dortmund II
RW Essen
Oberliga: Baden-Wurttemberg - Germany
September 16
Dorfmerkingen
TSG Backnang
FV Ravensburg
FC Rielasingen-Arlen
Freiberg
Neckarsulmer Sport Union
Freiburger FC
FC 08 Villingen
TSV Ilshofen
Goeppinger SV
FV Loerrach-Brombach
FCA Walldorf II
SV Oberachern
1. CfR Pforzheim
SV Sandhausen ll
SV Linx
Stuttgarter Kickers
FSV 08 Bissingen
Reutlingen
FC Bruchsal
-
September 19
1. CfR Pforzheim
Dorfmerkingen
Goeppinger SV
Freiberg
TSG Backnang
FV Ravensburg
FC Bruchsal
SV Sandhausen ll
FC 08 Villingen
SV Oberachern
FSV 08 Bissingen
Freiburger FC
Neckarsulmer Sport Union
FV Loerrach-Brombach
Noettingen
Reutlingen
SV Linx
TSV Ilshofen
-
September 20
FCA Walldorf II
Stuttgarter Kickers
Oberliga: Bayern North - Germany
September 19
DJK Gebenbach
FC Viktoria Kahl
Ansbach
ASV Cham
SC Eltersdorf
TSV Karlburg
DJK Vilzing
SV Seligenporten
SpVgg Bayern Hof
DJK Don Bosco Bamberg
TSV Abtswind
DJK Ammerthal
FC Sand
ATSV Erlangen
TSV Grossbardorf
Eintracht Bamberg
Oberliga: Bayern South - Germany
September 19
Donaustauf
SV Pullach
FC Pipinsried
SpVgg Hankofen-Hailing
TSV Dachau
FC Deisenhofen
TSV Landsberg
SV Kirchanschoering
Tuerkspor Augsburg
TSV Kottern
TSV 1861 Noerdlingen
FC Ismaning
Jahn Regensburg II
TSV 1880 Wasserburg
-
September 20
1860 Muenchen II
Ingolstadt II
TSV Schwabmuenchen
TSV Schwaben Augsburg
Oberliga: Bremen - Germany
September 19
BTS Neustadt
FC Union 60
Bremer SV
SG Aumund-Vegesack
-
September 20
Geestemuende
Brinkumer SV
SV Hemelingen
OSC Bremerhaven
BSC Hastedt
TuS Schwachhausen
SC Borgfeld
Vatan Sport Bremen
TuS Komet Arsten
Blumenthaler SV
Habenhauser FV
Werder Bremen III
Leher
SFL Bremerhaven
Oberliga: Hamburg - Germany
September 18
Bramfelder SV
VfL Lohbruegge
TSV Concordia
Meiendorfer SV
Hamm United
SV Rugenbergen
TuS Osdorf
Niendorfer TSV
Victoria Hamburg
SV Curslack-Neuengamme
Hamburger SV III
TSV Sasel
-
September 19
TuS Dassendorf
Union Tornesch
FC Suederelbe
HSV Barmbek-Uhlenhorst
-
September 20
TSV Buchholz
HEBC Hamburg
Oberliga: Hessen - Germany
September 15
FC Hanau 93
FV Bad Vilbel
-
September 16
FC 1906 Erlensee
RW Walldorf
Huenfelder SV
SV Neuhof
SV Steinbach 1920
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
SC Waldgirmes
SV Rot-Weiss Hadamar
KSV Baunatal
Buchonia Flieden
SC Hessen Dreieich
SC Viktoria 06 Griesheim
TUS Dietkirchen
FSV Fernwald
FC 1931 Eddersheim
SV Zeilsheim
-
September 17
VFB Ginsheim
Turk Gucu Friedberg
-
September 19
KSV Baunatal
SC Hessen Dreieich
FC Hanau 93
SV Rot-Weiss Hadamar
Huenfelder SV
FSV Fernwald
SC Waldgirmes
Buchonia Flieden
TUS Dietkirchen
SG Barockstadt Fulda Lehnerz
FC 1906 Erlensee
SV Zeilsheim
-
September 20
FC 1931 Eddersheim
SV Steinbach 1920
SV Neuhof
Turk Gucu Friedberg
VFB Ginsheim
SC Viktoria 06 Griesheim
FV Bad Vilbel
RW Walldorf
Oberliga: Flens Nord - Germany
September 19
Husumer SV
TSV Bordesholm
TSV Altenholz
TSV Kronshagen
-
September 20
SC Weiche Flensburg II
Inter Tuerkspor Kiel
SV Frisia 03 RL
TSB Flensburg
Oberliga: Flens Sud - Germany
September 19
Eutin 08
Oldenburger SV
Union Neumuenster
Pansdorf
-
September 20
Luebeck II
SV Todesfelde
SV Eichede
FC Dornbreite Luebeck
Oberliga: Mittelrhein - Germany
September 20
Dueren
Glesch-Paffendorf
FC Hennef 05
DJK BW Friesdorf
FC Huerth
SV Breinig
VfL Alfter
Siegburger SV 04
Pesch
SV Eilendorf
SV Deutz 05
Viktoria Arnoldsweiler
SpVg Frechen 20
Borussia Freialdenhoven
VfL Vichttal
Spvg Wesseling Urfeld
Oberliga: Niederrhein - Germany
September 18
Velbert
Union Nettetal
-
September 19
TV Jahn Hiesfeld
SC Duesseldorf West
-
September 20
1. FC Moenchengladbach
Niederwenigern
FC Kray
Sportfreunde Baumberg
FC Monheim
VfB Hilden
SW Essen
FSV Duisburg
TSV Meerbusch
FC Kleve
TVD Velbert
SpVg Schonnebeck
SpVgg Sterkrade-Nord
Cronenberger SC
FC Bocholt
SC Velbert
TuRU Duesseldorf
DJK Teutonia St. Toenis
Oberliga: NOFV-Nord - Germany
September 19
FC Strausberg
Hertha Zehlendorf
RSV Eintracht 1949
Brandenburger SC Sued
Rostocker FC 1895
MSV Pampow
-
September 20
1. FC Lok Stendal
Hansa Rostock II
Greifswalder SV
SV Victoria Seelow
TSG Neustrelitz
SpVg BW 90 Berlin
Tasmania Berlin
SFC Stern 1900
Torgelower SV Greif
CFC Hertha 06
Oberliga: NOFV-Sud - Germany
September 18
FC International Leipzig
FC Grimma
-
September 19
Plauen
VfB Krieschow
VfL Halle 96
FC Eilenburg
FC An der Fahner Hoehe
1. FC Merseburg
FC Oberlausitz Neugersdorf
Carl Zeiss Jena II
FSV Martinroda
Ludwigsfelder FC
-
September 20
Einheit Rudolstadt
BW Zorbau
Union Sandersdorf
RW Erfurt
Oberliga: Rheinland-Pfalz/Saar group Sud - Germany
September 19
Arminia Ludwigshafen
FV Dudenhofen
SV Roechling
Wormatia Worms
FV Diefflen
Elversberg II
Pfeddersheim
Hertha Wiesbach
FV Eppelborn
FSV Jaegersburg
TuS Mechtersheim
FC Speyer 09
Oberliga: Rheinland-Pfalz/Saar group Nord - Germany
September 16
SV Gonsenheim
FV Engers
-
September 19
FC Karbach
Eisbachtaler Sportfreunde
FSV Salmrohr
Alemannia Waldalgesheim
FV Engers
Eintracht Trier
Hassia Bingen
SV Gonsenheim
-
September 20
Koblenz
SG Muelheim-Kaerlich
Kaiserslautern II
TSV Emmelshausen
Oberliga: Schleswig-Holstein - Germany
May 16
Eckernfoerder SV
TSV Bordesholm
Eutin 08
TSV Kropp
Husumer SV
Union Neumuenster
Oldenburger SV
1. FC Phoenix Luebeck
SC Weiche Flensburg II
SV Frisia 03 RL
SV Preussen 09 Reinfeld
Inter Tuerkspor Kiel
SV Todesfelde
Luebeck II
TSB Flensburg
SV Eichede
Oberliga: Westfalen - Germany
September 20
FC Guetersloh
Wattenscheid
FC Kaan-Marienborn 07
Eintracht Rheine
Holzwickeder
Sportfreunde Siegen
RSV Meinerzhagen
TuS Haltern
SpVgg Vreden
SC Paderborn 07 II
TSG Sprockhoevel
Hammer SpVg
TuS Ennepetal
SV Schermbeck 2020
TuS Erndtebrueck
Victoria Clarholz
Westfalia Rhynern
ASC Dortmund
SG Finnentrop/Bamenohl
Preussen Muenster II
Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig - Germany
September 19
FC Germania Egestorf-Langreder
SVG Goettingen
FT Braunschweig
Lupo-Martini Wolfsburg
-
September 20
Eintracht Northeim
BW Schwalbe Tuendern
Arminia Hannover
SV Ramlingen-Ehlershausen
MTV Gifhorn
MTV Wolfenbuettel
Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg - Germany
September 18
Spelle-Venhaus
TuS Bersenbrueck
-
September 19
Rotenburger SV
TB Uphusen
Kickers Emden
VfL Oldenburg
-
September 20
Blau-Weiss Lohne
MTV Eintracht Celle
FC Hagen/Uthlede
Heeslinger SC
DFB Cup Women - Germany
September 19
BSV Grun Weiss Neukolln
SV Meppen
-
September 20
Borussia Moenchengladbach
Werder Bremen
Junioren-Bundesliga: North/Northeast - Germany
September 19
Holstein Kiel
Chemnitzer FC
Energie Cottbus
1 FC Magdeburg
Hertha Berlin U19
Eimsbutteler TV U19
FC St. Pauli
1 FC Union Berlin
VfL Wolfsburg
Werder Bremen
-
September 20
Hannover 96
Dynamo Dresden
VfL Osnabrück
RasenBallsport Leipzig U19
Hallescher FC
FC Viktoria 1889 Berlin
Junioren-Bundesliga: West - Germany
September 19
RW Essen
Rot-Weiss Oberhausen
VfL Bochum
SC Paderborn 07
-
September 20
Bayer Leverkusen U19
Borussia Monchengladbach
FC Schalke 04
1 FC Cologne
Preussen Munster
Borussia Dortmund U19
SC Fortuna Cologne
Fortuna Dusseldorf
TSV Alemannia Aachen
Wuppertaler SV
MSV Duisburg
Arminia Bielefeld
Junioren-Bundesliga: South/Southwest - Germany
September 19
SC Freiburg
Offenbacher FC Kickers 1901 U19
FC Augsburg
1 FC Saarbrucken
FC Ingolstadt 04
1 FC Nuremberg
VfB Stuttgart
Eintracht Frankfurt
Hoffenheim U19
1. FC Kaiserslautern
1. FC Heidenheim
Greuther Furth
-
September 20
FCA Walldorf
Darmstadt
1. FSV Mainz 05
Karlsruher SC
SSV Ulm 1846
Bayern Munich U19
2nd Bundesliga Women : South - Germany
October 4
1 FC Cologne
FC Saarbrucken
1. FFC Frankfurt II
TSG 1899 Hoffenheim II
FC Ingolstadt 04
SG 99 Andernach
FFC 08 Niederkirchen
FC Wurzburger Kickers
2nd Bundesliga Women: North - Germany
October 4
1. FFC Turbine Potsdam II
BV Cloppenburg
Arminia Bielefeld
Borussia Moenchengladbach
Borussia Bocholt
FC Carl Zeiss Jena
SV Berghofen
FSV Gutersloh
VfL Wolfsburg II
RB Leipzig
DFB Cup: Junioren - Germany
October 3
1 FC Magdeburg
FC Schalke 04
1 FC Nuremberg
Hoffenheim U19
1 FC Union Berlin
Fortuna Dusseldorf
Bayer Leverkusen U19
1 FC Cologne
Bayern Munich U19
FC St. Pauli
Carl Zeiss Jena
Hertha Berlin U19
Dynamo Dresden
VfL Wolfsburg
Energie Cottbus
VfB Stuttgart
FC Oberneuland U19
Holstein Kiel
FC Viktoria 1889 Berlin
Borussia Monchengladbach
Hannover 96
1. FC Heidenheim
Hansa Rostock
Werder Bremen
SV Elversberg
RasenBallsport Leipzig U19
TSV Schott Mainz U19
SC Freiburg
TUS Koblenz U19
1. FSV Mainz 05
Wehen
Borussia Dortmund U19
ads_300x250