Champions League 2020/2021 - Qualification
September 22
FC Krasnodar
PAOK Thessaloniki FC
Maccabi Tel Aviv
Salzburg
Slavia Prague
FC Midtjylland
England - Carabao Cup
September 22
Leyton Orient
Tottenham Hotspur
Newport County
Watford
West Bromwich Albion
Brentford *
West Ham United
Hull City
Luton Town
Manchester United
Italy - Coppa Italia
September 22
Sudtirol
Latte Dolce
Ternana
AlbinoLeffe
China - Super League: Group B
September 22
Beijing Guoan
Qingdao Huanghai
Tianjin Teda
Hebei CFFC
Chongqing Lifan
Wuhan Zall
Shijiazhuang Ever Bright
Shanghai SIPG FC
South America - Copa Libertadores: group 1
September 22
Barcelona SC
Flamengo
-
September 23
Atletico Junior
Independiente del Valle
South America - Copa Libertadores: group 2
September 22
Tigre
Bolivar
South America - Copa Libertadores: group 4
September 23
Binacional
River Plate
LDU de Quito
Sao Paulo
South America - Copa Libertadores: group 6
September 22
Estudiantes Merida
Nacional
Netherlands - Eerste Divisie
September 22
Excelsior
Telstar
FC Den Bosch
MVV Maastricht
Portugal - Segunda Liga
September 22
Feirense
Casa Pia
Vizela
Sporting Covilha
Varzim
Arouca
Czech Republic - 2nd league
September 22
MFK Chrudim
Vysocina Jihlava
Czech Republic - Cup
September 22
FK Banik Most
SK Dynamo Ceske Budejovice
Sweden - Superettan
September 22
Norrby
GIF Sundsvall
Euro Women - Qualification: Group A
September 22
Estonia
Russia
Euro Women - Qualification: Group B
September 22
Bosnia and Herzegovina
Italy
Malta
Denmark
Euro Women - Qualification: Group C
September 22
Faroe Islands
Belarus
Norway
Wales
Euro Women - Qualification: Group D
September 22
Azerbaijan
Spain
Poland
Czech Republic
Euro Women - Qualification: Group E
September 22
Cyprus
Finland
Euro Women - Qualification: Group F
September 22
Latvia
Hungary
Iceland
Sweden
Euro Women - Qualification: Group G
September 22
Kazakhstan
Austria
North Macedonia
France
Euro Women - Qualification: Group H
September 22
Romania
Croatia
Switzerland
Belgium
Euro Women - Qualification: Group I
September 22
Montenegro
Germany
Ukraine
Greece
International - Club Friendlies
September 22
Algeciras
AD Ceuta FC
Bangor FC
Portadown
Bedford Town Football Club
Hemel Hempstead
Dagenham & Redbridge
Concord Rangers
Dartford
Dover
Hampton & Richmond
Sutton United
Yeovil Town
Bath City
Armenia - Premier League
September 22
Ararat
Ararat Armenia
Urartu FC
FC Noah
Australia - Queensland Premier League
September 23
Rochedale Rovers
Wolves FC
Australia - Queensland
September 23
Gold Coast United FC
Peninsula Power
Austria - ÖFB Cup
September 22
SC Weiz
ASK Elektra
Austria - Regionalliga Middle
September 22
Union Gurten
Kalsdorf
Austria - Regionalliga West: Tyrol
September 22
FC Kitzbuehel
Hall
Belgium - U21 Pro League: Group 2
September 22
Jeugd Lommel SK
St.Truiden
Cercle Brugge
Jeugd Antwerp
Belarus - Premier League: Reserve
September 22
Smolevichy Reserves
FC Minsk Reserves
Brazil - Serie B
September 22
Operario Ferroviario
Cuiaba
Brazil - Paulista A2: Play-off
September 22
Sao Bento
Sao Bernardo
Brazil - Cup
September 22
CRB
Juventude
-
September 23
America MG
Ponte Preta
Canada - Canadian Soccer League
September 22
Brantford Galaxy FC
Hamilton City
Chile - Primera B
September 22
Barnechea
Melipilla
China - League 1: group A
September 23
Beijing BG
Taizhou Yuanda
China - League 1: group B
September 23
Guizhou Hengfeng
Shaanxi Changan
China - League 1: group C
September 23
Changchun Yatai
Kunshan FC
Colombia - Primera A: Apertura
September 23
Cucuta
Deportivo Cali
Colombia - Primera B: Apertura
September 22
Barranquilla FC
Bogota FC
Czech Republic - U19 League
September 23
1.FK Pribram
FC Pardubice
Slavia Prague U19
Ceske Budejovice
Egypt - Premier League
September 22
El Zamalek
Tanta
England - Leasing.com Trophy: North group C
September 22
Shrewsbury Town
Newcastle United Academy
England - Leasing.com Trophy: North group D
September 22
Wigan Athletic
Liverpool Academy
England - Leasing.com Trophy: North group F
September 22
Oldham Athletic
Wolverhampton Wanderers Academy
England - Leasing.com Trophy: South group C
September 22
Stevenage
Southampton Academy
England - Leasing.com Trophy: South group G
September 22
AFC Wimbledon
Brighton & Hove Albion Academy
England - FA Trophy
September 22
Notts County
Harrogate
England - FA Cup: qualification
September 22
Cowes Sports
Weston Super Mare
Crawley Down
Hendon
East Grinstead Town *
Worthing
Hartley Wintney
Erith & Belvedere FC
AFC Mansfield
Gainsborough
AFC Rushden & Diamonds
Newark
Ashford United
Bracknell Town
Atherton Collieries
Bamber Bridge
Aylesbury United *
Moneyfields FC
Banbury United
Carlton Town
Barking
Dunstable Town FC
Barnstaple Town
Wimborne Town
Barwell FC
Bedworth United
Bedfont Sports Club
Lewes
Bowers & Pitsea
Hornchurch
Brantham Athletic
St. Ives Town FC
Bromsgrove Sporting
Stratford Town
Burnham
Northwood
Bury Town
Brightlingsea Regent
Buxton
Belper Town
Cambridge City *
Stowmarket Town
Chalfont St Peter
Farnborough
Chasetown
Basford United
Chatham Town
Southall
Chertsey Town *
Leatherhead
Chichester City FC
Cribbs
Chipstead *
Deal Town
Christchurch
Dorchester Town
Cinderford Town
Royal Wootton Bassett Town
City of Liverpool
Morpeth Town FC
Coalville Town
Sheffield FC
Cobham
Risborough Rangers
Coggeshall Town
Stansted
Consett AFC
Stockton Town
Corinthian
Sevenoaks Town
Coventry Sphinx
Ilkeston FC
Daventry Town
Evesham United
Dereham Town
Canvey
Ely City
Biggleswade FC
FC United of Manchester
Pontefract Collieries
Fairford Town
Sholing
Frickley Athletic
Marine
Frimley Green *
Marlow
Frome Town
AFC Stoneham
Grantham Town *
Rushall Olympic
Hanley Town
Redditch United
Haringey Borough
Tunbridge Wells
Harlow Town
Waltham Abbey
Hastings *
Chesham United
Haverhill Rovers
Maldon & Tiptree
Haywards Heath Town
Hanwell Town
Hednesford
Long Eaton United
Horsham
Kingstonian
Kings Langley FC *
FC Clacton
Lancaster City *
Runcorn Town
Leek Town
Mickleover Sports
Leighton Town
Mildenhall Town
Leiston
Biggleswade Town
Little Common
Corinthian Casuals
Long Melford
Cheshunt
Longridge Town
Charnock Richard
Margate
Hayes & Yeading United
Marske United
Trafford
Merstham *
AFC Dunstable
Merthyr Town
Poole Town FC
Mossley AFC
Ramsbottom United
Nuneaton Borough FC
Loughborough Dynamo
Peterborough Sports *
Enfield Town
Potters Bar Town
East Thurrock United
Quorn
Matlock Town
Radcliffe
Workington
Royston Town
Wroxham
Saltash United
Cirencester Town
Scarborough Athletic
Ashton United
Shifnal Town
Alvechurch
South Park *
Bognor Regis Town
Staines Town
Walton Casuals
Stalybridge
Bishop Auckland
Stamford AFC
AFC Sudbury
Steyning Town
Sheppey United
Sunderland RCA
Prescot Cables
Swindon Supermarine
Shepton Mallet
Tadcaster Albion
Litherland Remyca
Tadley Calleva
Truro City
Tamworth *
Stourbridge
Taunton Town
Wantage Town
Tividale
Nantwich Town
Walthamstow *
St. Margaretsbury
Warrington Town *
South Shields
Welwyn Garden City *
Bishop's Stortford
West Allotment Celtic
Hyde United
West Auckland Town *
Runcorn Linnets
West Bridgford
Halesowen
Westfield FC
Worksop
Whitby *
Warrington Rylands
Whitley Bay FC
Witton Albion
Whyteleafe
Binfield
Winchester City
Clevedon
Yate Town
Bristol Manor Farm
Lowestoft Town
Aveley
Skelmersdale United
Bootle
England - Professional Development League: North
September 22
Sheffield Wednesday
Barnsley FC
Birmingham City
Crewe Alexandra
England - Professional Development League: South
September 22
Cardiff City
Bristol City
Queens Park Rangers
Ipswich Town
Faroe Islands - 1. Deild
September 22
B36 Torshavn II
B71 Sandur
07 Vestur Sorvagur
AB Argir II
B68 Toftir
NSI Runavik II
FC Hoyvik
Vikingur Gota II
Ki Klaksvik II
HB Torshavn II
Finland - Kakkonen: group C
September 22
JJK
FCV
Hong Kong - Premier League
September 23
Southern District RSA
Eastern Sports Club
Iceland - 2. Deild
September 22
IR Reykjavik
Haukar
Ireland - 1st Division
September 22
Drogheda United
Shamrock Rovers B
Israel - Leumit League
September 22
Hapoel Petah Tikva
Maccabi Ahi Nazareth
Italy - Coppa Italia Primavera
September 23
Sassuolo
Spal 2013
US Lecce
Benevento Calcio
Frosinone
Salernitana
Japan - J. League
September 23
Consadole Sapporo
Kashiwa Reysol
FC Tokyo
Cerezo Osaka
Gamba Osaka
Nagoya Grampus Eight
Kashima Antlers
Shonan Bellmare
Kawasaki Frontale
Yokohama FC
Oita Trinita
Sanfrecce Hiroshima
Vissel Kobe
Sagan Tosu
Japan - J. League 2
September 23
Kyoto Sanga FC
Tochigi SC
Avispa Fukuoka
Thespakusatsu Gunma
Ehime FC
Albirex Niigata
Fagiano Okayama FC
Montedio Yamagata
Giravanz Kitakyushu
Mito Hollyhock
JEF United Chiba
Renofa Yamaguchi
Machida Zelvia
V-Varen Nagasaki
Matsumoto Yamaga
FC Ryukyu
Omiya Ardija
Tokushima Vortis
Zweigen Kanazawa
Tokyo Verdy
Japan - J. League 3
September 22
Nagano Parceiro
Kamatamare Sanuki
Roasso Kumamoto
YSCC
Kataller Toyama
FC Gifu
Japan - Emperor's Cup
September 23
Mitsubishi Mizushima FC
Matsue City FC
Iwaki FC
Rein Meer Aomori
Tokushima Celeste
Matsuyama University
Fukuoka University
Kanoya University
Niigata University
Artista Asama
Vonds Ichihara
Tokyo Musashino City FC
Arterivo Wakayama
MIO Biwako Shiga
FC TIAMO Hirakata
Nara Club
Fuji University SC
Sony Sendai
Fukui United FC
Toyama Shinjo Club
Honda FC
Tokoha University FC
Kochi United SC
Takamatsu University SC
MD Nagasaki
Verspah Oita
Nagara Club
FC Maruyasu Okazaki
Tsukuba University
Toin University of Yokohama
Jordan - Premier League
September 22
Al-Sareeh
Al-Salt
Kazakhstan - Premier League
September 22
Tobol Kostanay
Okzhetpes Kokshetau
-
September 23
Kaspyi Aktau
Taraz
Kosovo - Superliga
September 22
Arberia
FC Prishtina
Drenica
Besa Peje
Mexico - Liga de Expansion MX: Apertura
September 22
Mineros de Zacatecas
CD Tepatitlan de Morelos
-
September 23
Correcaminos de la UAT
Cimarrones de Sonora
Dorados
Cancun FC
Moldova - National Division
September 22
Dinamo-Auto
CS Petrocub
FC Milsami Orhei
Dacia Buiucani
Morocco - Botola Pro 2
September 22
Chabab Rif Al Hoceima
Club Jeunesse Ben Guerir
KACM
Chabab Atlas Khenifra
Tihad Casablanca
KAC Kenitra
Wydad Fes
Racing de Casablanca
Peru - Primera División: Apertura
September 22
Universidad San Martin
CD UT Cajamarca
Carlos A. Mannucci
Universitario de Deportes
Atletico Grau
Deportivo Municipal
Academia Cantolao
Sport Huancayo
Poland - U18 CLJ
September 23
Zaglebie Lubin Sa U18
Jagiellonia Bialystok Ssa U18
Portugal - U23 Championship: North
September 22
Academica Coimbra
Boavista
Portugal - U23 Championship: South
September 22
Estoril Praia U23
CS Maritimo
CF Belenenses
Portimonense
Republic of Korea - Cup
September 23
Jeonbuk FC
Seongnam FC
Romania - Liga II
September 22
Universitatea Cluj
FC Unirea Slobozia
Russia - Youth League: Group A
September 22
Arsenal Youth
Chertanovo Moscow Youth
San Marino - Campionato
September 22
Cosmos
Tre Fiori
Slovakia - Fortuna Liga
September 22
SKF Sered
Trencin
Slovakia - U19 League
September 22
MSK Zilina
Dunajska Streda
Switzerland - 1. Liga: group 1
September 22
Vevey
Olympique de Geneve
Ukraine - U19 League
September 23
FC Rukh LVIV U19
Shakhtar Donetsk U19
Ukraine - U21 League
September 22
FC Rukh LVIV U21
Shakhtar Donetsk
Uruguay - Segunda División
September 22
Juventud de las Piedras
Atenas
Villa Teresa
Central Espanol
Sud America
Rampla Juniors
USA - USL Championship
September 23
Austin Bold
Sporting Kansas City II
Uzbekistan - Superliga
September 22
Bunyodkor Tashkent
AGMK
Qizilqum Zarafshon
Mashal Muborak
USA - NISA: Fall Championship: group B
September 22
California United
New York Cosmos
-
September 23
Chattanooga FC
LA Force
ads_300x250