England - Premier League
September 19
Everton
West Bromwich Albion
Leeds United
Fulham
Manchester United
Crystal Palace
Arsenal
West Ham United
England - Sky Bet Championship
September 19
Nottingham Forest
Cardiff City
Blackburn Rovers
Wycombe Wanderers
Brentford
Huddersfield Town
Luton Town
Derby County
Middlesbrough
AFC Bournemouth
Norwich City
Preston North End
Reading
Barnsley
Rotherham United
Millwall
Sheffield Wednesday
Watford
Swansea City
Birmingham City
England - Sky Bet League 1
September 19
AFC Wimbledon
Plymouth Argyle
Blackpool
Swindon Town
Bristol Rovers
Ipswich Town
Burton Albion
Accrington Stanley
Charlton Athletic
Doncaster Rovers
Hull City
Crewe Alexandra
Milton Keynes Dons
Lincoln City
Oxford United
Sunderland
Peterborough United
Fleetwood Town
Shrewsbury Town
Northampton Town
Wigan Athletic
Gillingham
England - Sky Bet League 2
September 19
Carlisle United
Southend United
Colchester United
Bolton Wanderers
Crawley Town
Scunthorpe United
Exeter City
Port Vale
Forest Green Rovers
Bradford City
Grimsby Town
Salford City
Harrogate
Walsall
Leyton Orient
Mansfield Town
Morecambe
Cambridge United
Newport County
Barrow
Stevenage
Oldham Athletic
Tranmere Rovers
Cheltenham Town
Spain - LaLiga Santander
September 19
Villarreal
Eibar
Getafe
Osasuna
Celta Vigo
Valencia
Germany - Bundesliga
September 19
Eintracht Frankfurt
Arminia Bielefeld
FC Koeln
Hoffenheim
Union Berlin
Augsburg
VfB Stuttgart
Freiburg
Werder Bremen
Hertha Berlin
Borussia Dortmund
Borussia Moenchengladbach
Italy - Serie A
September 19
Fiorentina
Torino
Hellas Verona
Roma
France - Ligue 1
September 19
Lens
Bordeaux
Rennes
Monaco
Netherlands - Eredivisie
September 19
AZ Alkmaar
PEC Zwolle
Vitesse
Sparta Rotterdam
PSV Eindhoven
FC Emmen
Fortuna Sittard
SC Heerenveen
Portugal - Primeira Liga
September 19
Nacional
Boavista
Sporting CP
Gil Vicente
FC Porto
SC Braga
Belgium - Jupiler League
September 19
Oostende
Oud-Heverlee
Royal Excel Mouscron
Gent
Waasland-Beveren
Anderlecht
Belgium - First Division B
September 19
Union St.Gilloise
RFC Seraing
Turkey - Super Lig
September 19
Genclerbirligi
Konyaspor
Denizlispor
Trabzonspor
Alanyaspor
Kayserispor
Besiktas
Antalyaspor
USA - Major League Soccer
September 19
Atlanta United
Chicago Fire
Sporting Kansas City
FC Dallas
New England Revolution
New York City FC
Atlanta United
Inter Miami CF
New York Red Bulls
FC Cincinnati
Vancouver Whitecaps
Houston Dynamo
Columbus Crew
Nashville SC
Columbus Crew
New York Red Bulls
DC United
Toronto FC
Orlando City
Chicago Fire
Orlando City
New York City FC
-
September 20
Houston Dynamo
Minnesota United
Inter Miami CF
Montreal Impact
Minnesota United
New England Revolution
Sporting Kansas City
Nashville SC
Portland Timbers
Toronto FC
Real Salt Lake
Vancouver Whitecaps
San Jose Earthquakes
Real Salt Lake
LA Galaxy
Colorado Rapids
San Jose Earthquakes
Portland Timbers
Russia - Premier League
September 19
Ural
Zenit St. Petersburg
FC Rostov
FC Rotor Volgograd
Brazil - Serie A
September 19
Bragantino
Ceara
Fortaleza
Internacional
-
September 20
Atletico GO
Atletico MG
Scotland - Premiership
September 19
Celtic
Livingston
Dundee United
St. Mirren
Kilmarnock
Hamilton Academical
St. Johnstone
Ross County
France - Ligue 2
September 19
Clermont Foot
Toulouse
Caen
Chambly
Chateauroux
Amiens
Dunkerque
Valenciennes
Grenoble
AC Ajaccio
Le Havre
Niort
Paris FC
Nancy
Pau
Guingamp
Sochaux
Rodez
Spain - LaLiga Smartbank
September 19
Mirandes
Real Oviedo
Alcorcon
Tenerife
Castellon
Malaga
Rayo Vallecano
Sabadell
-
September 20
Lugo
Leganes
Germany - 2nd Bundesliga
September 19
Hannover 96
Karlsruher SC
Sandhausen
Darmstadt
Wuerzburger Kickers
Erzgebirge Aue
Netherlands - Eerste Divisie
September 19
TOP Oss
Cambuur
Portugal - Segunda Liga
September 19
Casa Pia
Benfica B
Arouca
Leixoes
Mafra
Academico Viseu
FC Porto B
Vizela
Sporting Covilha
Cova da Piedade
Turkey - 1st Lig
September 19
Bandirmaspor
Akhisarspor
Tuzlaspor
Balikesirspor
Altinordu
Bursaspor
Czech Republic - 1st League
September 19
Banik Ostrava
Pardubice
Opava
SK Dynamo Ceske Budejovice
Slovacko
Pribram
Bohemians 1905
Viktoria Plzen
Czech Republic - 2nd league
September 19
Dukla Praha
Trinec
Zizkov
Hradec Kralove
Denmark - Superliga
September 19
FC Midtjylland
Lyngby
Denmark - 1st Division
September 19
Kolding IF
HB Koege
Silkeborg
Esbjerg fB
Viborg
Skive
Finland - Veikkausliiga
September 19
FC Inter
SJK
HIFK
IFK Mariehamn
Ilves
Haka
-
September 20
Honka
HJK
Lithuania - A Lyga
September 19
Banga Gargzdai
FK Kauno Zalgiris
FK Panevezys
Riteriai
Suduva
Zalgiris Vilnius
Norway - Eliteserien
September 19
Vaalerenga
Molde
Sarpsborg 08
Mjoendalen
Sweden - Superettan
September 19
Joenkoepings Soedra
Oesters IF
Trelleborgs FF
Orgryte
Ukraine - Premier League
September 19
FC Olexandriya
Vorskla
Inhulets Petrove
Desna
Dynamo Kyiv
FC Lviv
Euro Women - Qualification: Group D
September 19
Moldova
Spain
Euro Women - Qualification: Group I
September 19
Germany
Ireland
International - Club Friendlies
September 19
Elche
Atletico Baleares
Lorca Deportiva
Mar Menor Club de Futbol
Real Zaragoza
SD Tarazona
Villarrubia CF
CD Linares
Alfreton Town
Chesterfield
Udinese
SPAL 2013
Crusaders
Queen's University
Portadown
Ards
Atletico Madrid
Almeria
Empoli
Vis Pesaro
Spezia
Pistoiese
Lazio
Benevento
Lorca FC
SFC Minerva
Inter
Pisa
Elche
Barcelona
Real Zaragoza
Girona
Armenia - Cup
September 19
BKMA
Lori
Shirak
Alashkert FC
Ararat
Sevan
Australia - Northern
September 19
Casuarina
Port Darwin
Australia - Southern
September 19
Adelaide United Youth
Para Hills Knights
Adelaide Olympic
Adelaide Blue Eagles
Australia - Western: Relegation
September 19
Balcatta
Inglewood United
Bayswater City
Perth Glory Youth
Perth
Rockingham City FC
Australia - Capital: Relegation
September 20
Canberra Olympic
Monaro Panthers
Tuggeranong United
Woden Weston FC
Australia - New South Wales
September 19
Western Sydney Wanderers FC Youth
North Shore Mariners
-
September 20
Wollongong Wolves
Sydney Olympic
Sydney United 58
Marconi Stallions
Sydney FC Youth
Rockdale City Suns
Australia - Western: Championship
September 19
Armadale
Floreat Athena
Gwelup Croatia
ECU Joondalup
Sorrento
Cockburn City
Australia - Northern New South Wales
September 19
Weston Workers
Lambton Jaffas FC
-
September 20
Adamstown Rosebud FC
Maitland
Newcastle Olympic
Edgeworth Eagles
Australia - Brisbane Premier League
September 19
Bayside United
Toowong
Albany Creek
Grange Thistle
Caboolture FC
The Gap
North Star FC
Acacia Ridge FC
-
September 20
St George Willawong FC
Taringa Rovers
Australia - Tasmania
September 19
Olympia FC Warriors
Clarence Zebras
Australia - Queensland Premier League
September 19
Logan Lightning
Souths United
Mitchelton
Wolves FC
Rochedale Rovers
Western Pride
-
September 20
Ipswich Knights
SWQ Thunder
Sunshine Coast
Holland Park Hawks
Australia - Queensland
September 19
Lions FC
Redlands United
Gold Coast Knights
Gold Coast United FC
Peninsula Power
Brisbane City
Eastern Suburbs
Olympic FC
-
September 20
Sunshine Coast Wanderers
Moreton Bay United
Capalaba
Brisbane Roar FC Youth
Austria - Bundesliga
September 19
Salzburg
Altach
Sturm Graz
Rapid Wien
WSG Swarovski Tirol
LASK
Austria - Erste Liga
September 19
SV Horn
FC Liefering
-
September 20
BW Linz
Austria Lustenau
Austria - Regionalliga East
September 19
SV Leobendorf
FC Marchfeld Mannsdorf
SV Leobendorf
Mattersburg (A)
SV Stripfing
ASK-BSC Bruck/Leitha
SC Team Wiener Linien
SK Rapid Wien II
Austria - Regionalliga Middle
September 19
Ried (A)
Union Gurten
ATSV Stadl Paura
Sturm Graz (A)
SV St. Anna
Bad Gleichenberg
Austria - Regionalliga West: Salzburg
September 19
SK Bischofshofen
St. Johann
Pinzgau Saalfelden
SV Wals Grunau
SAK 1914
SV Kuchl
SV Groedig
SV Austria Salzburg
Seekirchen
USK Anif
Austria - Regionalliga West: Tyrol
September 19
FC Wacker Innsbruck II
WSG Swarovski Tirol II
Kufstein
Woergl
Austria - Regionalliga West: Vorarlberg
September 19
Rotenberg
FC Wolfurt
Hohenems
Rankweil
Dornbirner SV
FC Lauterach
Azerbaijan - Premier League
September 19
FK Qabala
Keshla
Sumqayit
Sabail
Belarus - Premier League
September 19
FK Vitebsk
Belshina Bobruisk
Dinamo Brest
Energetik-BGU
FK Gorodeya
Torpedo Zhodino
-
September 20
Isloch
Dinamo Minsk
Belarus - 1st League
September 19
Khimik Svetlogorsk
FC Volna Pinsk
FC Granit Mikashevichi
FC Orsha
FC Smorgon
FC Slonim
Gomel
Sputnik Rechitsa
Belarus - Premier League: Reserve
September 19
FK Slutsk Reserves
BATE Borisov Reserves
Slavia Mozyr Reserves
Shakhtyor Soligorsk Reserves
Isloch Reserves
Dinamo Minsk Reserves
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
September 19
FK Mladost Doboj Kakanj
FK Velez Mostar
Radnik Bijeljina
Olimpik Sarajevo
Zeljeznicar
FK Krupa
Bosnia and Herzegovina - 1st League: RS
September 19
Drina Zvornik
Zeljeznicar Banja Luka
FK Borac Kozarska Dubica
Sloga Doboj
FK Jedinstvo Brcko
Kozara
FK Leotar
Rudar Prijedor
FK Ljubic Prnjavor
FK Podrinje
FK Modrica
Sutjeska
FK Zvijezda 09
Slavija Sarajevo
Tekstilac Derventa
Sloboda Novi Grad
Bosnia and Herzegovina - 1st League: FBiH
September 19
Buducnost
GOSK Gabela
Capljina
Gorazde
Igman Konjic
Posusje
Rudar Kakanj
Orasje
Slaven Zivinice
FK Zvijezda
Travnik
Jedinstvo Bihac
Brazil - Serie B
September 19
America MG
Figueirense
Ponte Preta
Operario Ferroviario
-
September 20
CS Alagoano
Cruzeiro
Cuiaba
Oeste FC
Brazil - Serie C: Grp A
September 19
Treze
EC Jacuipense
Manaus FC
Santa Cruz
Brazil - Brazil Serie C Group B
September 19
Sao Bento
Volta Redonda
Brazil - Paulista A3
September 19
Nacional SP
Batatais FC SP
Paulista FC SP
Olimpia FC SP
EC Noroeste SP
Comercial FC SP
Marilia AC SP
GE Osasco SP
Brazil - Campeonato Amapaense: Play-off
September 19
Sao Paulo FC AP
Ypiranga AP
Bulgaria - Parva liga
September 19
Beroe
Cherno More Varna
Levski Sofia
CSKA 1948
Bulgaria - Vtora liga
September 19
PFC Lokomotiv Sofia 1929
Litex Lovech
Neftochimic Burgas 1962
Kariana Erden
Sportist Svoge
Vitosha Bistritsa
Yantra
Septemvri Sofia
Sozopol
Dunav Ruse
FK Septemvri Simitli
Hebar
Canada - Premier League
September 19
HFX Wanderers FC
Valour FC
Cavalry FC
Atletico Ottawa
FC Edmonton
York 9 FC
Pacific FC
Forge FC
Canada - Premier League: championship final
September 19
Forge FC
HFX Wanderers FC
Canada - Canadian Soccer League
September 19
Hamilton City
Brantford Galaxy FC
Scarborough SC
Serbian White Eagles
China - League 1: group A
September 19
Beijing BG
Beijing Renhe
-
September 20
Suzhou Dongwu
Nei Mongol Zhongyou FC
China - League 1: group B
September 19
Shaanxi Changan
Zhejiang Greentown
-
September 20
Guizhou Hengfeng
Shenyang Urban FC
China - League 1: group C
September 19
Heilongjiang Lava Spring FC
Kunshan FC
-
September 20
Nantong Zhiyun FC
Changchun Yatai
China - Cup
September 19
Tianjin Teda
Shijiazhuang Ever Bright
Wuhan Zall *
Hebei CFFC
Beijing Guoan
Qingdao Huanghai
Shanghai SIPG FC
Chongqing Lifan
Colombia - Primera A: Apertura
September 19
Patriotas
Envigado
Deportivo Pereira
Santa Fe
Alianza Petrolera
Independiente Medellin
-
September 20
Millonarios
Once Caldas
Colombia - Primera B: Apertura
September 19
Bogota FC
Union Magdalena
Leones
Valledupar
Real Cartagena
Orsomarso
Cortulua
Atletico FC
Costa Rica - Primera División: apertura
September 19
Sporting San Jose
Deportivo Saprissa
-
September 20
Santos de Guapiles
Municipal Perez Zeledon
Club Sport Herediano
Guadalupe FC
Costa Rica - Liga de Ascenso: Apertura: Group A
September 19
Puntarenas FC
La U Universitarios
Costa Rica - Liga de Ascenso: Apertura: Group B
September 19
Cariari
Juventud Escazucena
Deportiva Carmelita
AD Cofutpa
Croatia - 1st League
September 19
HNK Gorica
NK Istra 1961
Dinamo Zagreb
Slaven
Croatia - 2nd League
September 19
Cibalia
Dinamo Zagreb B
Dubrava Zagreb
Opatija
Junak
NK Dugopolje
NK Hrvatski Dragovoljac
Inter Zapresic
Rudes
Bijelo Brdo
Solin
Hajduk Split B
Cyprus - 1. Division
September 19
Pafos FC
Ethnikos Achnas
AEL Limassol
Karmiotissa Pano Polemidion
Cyprus - 2. Division
September 19
Achyronas Liopetriou
Ayia Napa
Alki Oroklinis
ASIL Lysi
E.N.TH.O.I. Lakatamias
PAEEK
Kouris Erimis
AEZ Zakakiou
Omonia Aradippou
Digenis Morphou
Othellos Athienou
Akritas Chlorakas
PO Xylotympou 2006
Onisilos Sotira
Czech Republic - 3rd League MSFL
September 19
MFk Vyskov
Valasske Mezirici
Dolni Benesov
SK Hanacka Slavia Kromeriz
FC Slovan Rosice
Odra Petrkovice
SFK Vrchovina
SK Sigma Olomouc B
Uhersky Brod
Frydek-Mistek
-
September 20
Slovacko B
FC Vysocina Jihlava B
Unicov
Znojmo
FC Fastav Zlin B
FC Banik Ostrava B
Czech Republic - CFL: Group A
September 19
Benesov
SK Slavia Praha B
Loko Vltavin
Viktoria Plzen B
Motorlet Prague
Sokol Hostoun
Sokolov
Pisek
Jiskra Domazlice
Admira Prague
-
September 20
FK Pribram B
FK TJ Stechovice
1. FC Karlovy Vary
AC Sparta Prague B
Czech Republic - CFL: Group B
September 19
Slovan Velvary *
FK Teplice B
Usti nad Orlici
FK Prepere
-
September 20
Bohemians 1905 B
FK Jablonec B
FC Hradec Kralove B
Tj Sokol Zivanice
FK Chlumec nad Cidlinou
FK Dukla Praha B
FK Pardubice B
FK Zbuzany 1953
Czech Republic - U19 League
September 19
FC Hradec Kralove
FC Pardubice
Karvina *
FC Viktoria Plzen
Sigma Olomouc U19
1 FC Slovacko
FC Fastav Zlin
Meteor Praha
Ceske Budejovice
FK Mlada Boleslav
FC Banik Ostrava
Slavia Prague U19
Denmark - 2nd Division: Group 1
September 19
Aarhus Fremad
VSK Aarhus
Brabrand
Middelfart
Jammerbugt FC
Dalum
Frem
Holstebro
Denmark - 2nd Division: Group 2
September 19
KFUM Roskilde
AB
AB Taarnby
Nykoebing FC
Broenshoej
FA 2000
Skovshoved
Vanloese
Denmark - Danmarksserien: group 1
September 19
BK Union
Frederikssund IK
Husum
Taarnby FF
Ishoej IF
KFUM
Koege Nord FC
Ballerup-Skovlunde
Denmark - Danmarksserien: group 2
September 19
GVI
Ledoeje-Smoerum Fodbold
Taastrup FC
Skjold Birkeroed
Vordingborg
Greve
Denmark - Danmarksserien: group 3
September 19
OKS
Viby IF
Tarup-Paarup
Ringkoebing
Hedensted
Odder IGF
Varde
Kolding B
Horsens fS
Marienlyst
Denmark - Danmarksserien: group 4
September 19
Vejgaard
Aarhus Fremad II
Herning Fremad
VRI
Tjoerring IF
IF Skjold Saeby
Kjellerup
Noerresundby
Denmark - 1. Division: Group 4 Women
September 19
Romalt IF
Aalborg Freja
Denmark - 1. Division: Group 3 Women
September 19
Odense Q
Aarhus 1900
Ecuador - Liga Pro: 1st stage
September 19
Orense
Aucas
Emelec
LDU de Quito
Egypt - Premier League
September 19
Tanta
FC Masr
Al Ahly
Misr El-Maqasa
England - Northern Premier Division
September 19
Atherton Collieries
Scarborough Athletic
Bamber Bridge
Matlock Town
Basford United
Warrington Town
Buxton
Radcliffe
FC United of Manchester
Nantwich Town
Gainsborough
Hyde United
Morpeth Town FC
Grantham Town
South Shields
Mickleover Sports
Stafford Rangers
Ashton United
Stalybridge
Lancaster City
Witton Albion
Whitby
England - Southern Premier Division: Central
September 19
Barwell FC
Lowestoft Town
Bromsgrove Sporting
Coalville Town
Hednesford
Stourbridge
Hitchin Town
Alvechurch
Leiston
Rushall Olympic
Nuneaton Borough FC
AFC Rushden & Diamonds
Peterborough Sports
Tamworth
Redditch United
Needham Market
Royston Town
Banbury United
St. Ives Town FC
Biggleswade Town
Stratford Town
Kings Langley FC
England - Southern Premier Division: South
September 19
Beaconsfield Town
Poole Town FC
Chesham United
Gosport Borough
Dorchester Town
Weston Super Mare
Farnborough
Swindon Supermarine
Hayes & Yeading United
Taunton Town
Metropolitan Police FC
Yate Town
Salisbury
Hendon
Tiverton
Wimborne Town
Truro City
Harrow Borough
Walton Casuals
Hartley Wintney
England - Isthmian League
September 19
Bishop's Stortford
Bognor Regis Town
Brightlingsea Regent
Margate
Carshalton Athletic
Potters Bar Town
Cheshunt
East Thurrock United
Corinthian Casuals
Haringey Borough
Cray Wanderers
Kingstonian
Enfield Town
Lewes
Folkestone Invicta
Worthing
Hornchurch
Merstham
Leatherhead
Horsham
England - Premier League U-18
September 19
Chelsea U18
West Ham United U18
Manchester United U18
Blackburn Rovers U18
Liverpool U18
Stoke City U18
Southampton U18
Crystal Palace U18
Tottenham Hotspur U18
Arsenal U18
Burnley U18
Wolverhampton Wanderers U18
West Bromwich Albion U18
Reading U18
Middlesbrough U18
Derby County U18
Norwich City U18
Aston Villa U18
Manchester City U18
Everton U18
Newcastle United U18
Leeds United U18
Estonia - Meistriliiga
September 19
FC Kuressaare
FCI Levadia
Narva Trans
Flora Tallinn
Narva Trans
Tulevik Viljandi
Talinna Kalev
Tammeka
FC Kuressaare
TJK Legion
Paide Linnameeskond
TJK Legion
-
September 20
Tulevik Viljandi
Nomme JK Kalju
Estonia - Esiliiga
September 20
FC Elva
Flora Tallinn U21
FC Elva
Vaendra JK Vaprus
FC Kohtla-Jaerve
Parnu JK Vaprus
Vaendra JK Vaprus
Nomme United
Faroe Islands - Premier League
September 19
TB Tvoeroyri
Klaksvik
NSI Runavik
EB/Streymur
Faroe Islands - 2. Deild
September 19
Klaksvik III
B68 Toftir II
Skala II
Vikingur III
NSI Runavik III
EB/Streymur II
TB Tvoeroyri II
Undrid FF
Finland - Kakkonen: group A
September 19
FC Kiffen
EPS
PK-35 Helsinki
JaePS
NJS
PK Keski-Uusimaa
Finland - Kakkonen: group B
September 19
Atlantis
KaaPo
FC Jazz
Klubi 04
Pargas IF
TPV Tampere
Finland - Kakkonen: group C
September 19
JIPPO
FC Kiisto
JJK
JS Hercules
PS Kemi
GBK
VIFK
FC Kiisto
VIFK
RoPS II
GBK
JBK
France - Championnat National U19: Group A
September 19
Jeanne D Arc Drancy U19
SC Amiens
France - Championnat National U19: Group B
September 19
Paris FC
Estac Troyes
France - National 2: group A
September 19
Lorient B
St-Pryve St-Hilaire
Versailles
FC Fleury 91
Blois
C Chartres Football
Rouen
St. Malo
Sainte Genevieve
Guingamp B
US Granvillaise
Caen B
Voltigeurs de Chateaubriant
Poissy
Vannes
Plabennec
France - National 2: group B
September 19
ASM Belfort
St Maur Lusitanos
FCSR Haguenau
Bobigny
Entente SSG
Metz B
GFC Ajaccio
Schiltigheim
Beauvais
Gobelins
Epinal
Saint-Quentin
Lens B
Auxerre B
Reims B
Sedan
France - National 2: group C
September 19
Andrezieux
Monts d'Or Azergues
Hyeres
Aubagne
Louhans Cuiseaux
Lyon B
Marignane/Gignac FC
Marseille B
Monaco B
Martigues
RC Grasse
Jura Sud
Rumilly Albanai
Etoile Frejus Saint-Raphael
SC Toulon
St. Priest
France - National 2: group D
September 19
Le Puy
Nantes B
AS Beziers
Angouleme
Bourges 18
Romorantin
Canet Roussillon
Bourges Foot
Les Herbiers
Angers B
Trelissac
US Colomiers
Chamalieres
Bergerac Perigord
Moulins Yzeure
Stade Montois
Georgia - Crystalbet Erovnuli Liga
September 19
Chikhura
Dinamo Batumi
Dila Gori
Lokomotivi Tbilisi
Merani
Dinamo Tbilisi
Samtredia
Saburtalo
Torpedo Kutaisi
FC Telavi
Georgia - Cup
September 19
FC Gagra
Dinamo Batumi
FC Spaeri
Dila Gori
Germany - 3rd Liga
September 19
Bayern Munich II
Tuerkguecue Muenchen
FSV Zwickau
Unterhaching
Hansa Rostock
Duisburg
Luebeck
Saarbruecken
Meppen
1860 Muenchen
Wehen
SC Verl
Germany - Regionalliga Nord: Group North
September 19
Hamburger SV II
Teutonia Ottensen
1. FC Phoenix Luebeck
Eintracht Norderstedt
Germany - Regionalliga Nord: group South
September 19
Hannover 96 II
VfV Hildesheim
SSV Jeddeloh II
Oberneuland
Germany - Regionalliga Nordost
September 19
BFC Dynamo
Bischofswerdaer FV
Berliner AK 07
Carl Zeiss Jena
Germania Halberstadt
VSG Altglienicke *
VfB Auerbach
Tennis Borussia
Lokomotive Leipzig
Chemnitzer FC
Germany - Regionalliga Südwest
September 19
Bahlinger SC
TSV Steinbach
Elversberg
TSV Schott Mainz
FCA Walldorf
Ulm
FSV Frankfurt
FC Giessen
Hessen Kassel
Pirmasens
Homburg
Eintracht Stadtallendorf
Kickers Offenbach
Hoffenheim II
Mainz 05 II
Freiburg II
TuS RW Koblenz
VfB Stuttgart II
Germany - Regionalliga West
September 19
Bonner SC
FC Wegberg-Beeck
Borussia Moenchengladbach II
SV Straelen
Fortuna Duesseldorf II
Alemannia Aachen
Fortuna Koeln
Wuppertal
Lippstadt
FC Koeln II
Oberhausen
Bergisch Gladbach
Preussen Muenster
VfB Homberg
RW Ahlen
Sportfreunde Lotte
Schalke 04 II
SV Roedinghausen
Germany - Oberliga: Flens Nord
September 19
Husumer SV
TSV Bordesholm
TSV Altenholz
TSV Kronshagen
Germany - Oberliga: Flens Sud
September 19
Eutin 08
Oldenburger SV
Union Neumuenster
Pansdorf
Germany - DFB Cup Women
September 19
BSV Grun Weiss Neukolln
SV Meppen
-
September 20
Borussia Moenchengladbach
Werder Bremen
Germany - Junioren-Bundesliga: West
September 19
RW Essen
Rot-Weiss Oberhausen
VfL Bochum
SC Paderborn 07
-
September 20
Bayer Leverkusen U19
Borussia Monchengladbach
FC Schalke 04
1 FC Cologne
Preussen Munster
Borussia Dortmund U19
SC Fortuna Cologne
Fortuna Dusseldorf
Greece - Super League
September 19
PAS Giannina
AE Larissa
Panathinaikos
Apollon Smirnis
Panetolikos
AEK Athens
Guatemala - Liga Nacional: apertura
September 19
Comunicaciones FC
Santa Lucia Cotzumalguapa
Iztapa
Antigua Guatemala
Coban Imperial
Sanarate
Hong Kong - Premier League
September 19
Eastern Sports Club
Kitchee
-
September 20
Guangzhou R&F F.C.
Southern District RSA
Iceland - Urvalsdeild
September 19
Fjoelnir
KA Akureyri
Iceland - 2. Deild
September 19
Volsungur
Kordrengir
Dalvik/Reynir
Fjardabyggd
Dalvik/Reynir
UMF Selfoss
Fjardabyggd
Fjardabyggd
IR Reykjavik
Kordrengir
Kari
UMF Vidir
Kari
Volsungur
Njardvik
Haukar
UMF Selfoss
Throttur Vogum
UMF Vidir
Kari
UMF Vidir
Throttur Vogum
Iceland - 1. Deild Women
September 19
Tindastoll
IA Akranes
Afturelding Mosfellsbaer
Fjolnir Reykjavik
Ireland - Premier Division
September 19
Shelbourne
Finn Harps
Ireland - 1st Division
September 19
Bray Wanderers
Athlone Town
Drogheda United
Cabinteely
Longford Town
Wexford FC
Shamrock Rovers B
Cobh Ramblers
UCD
Galway United FC
Italy - Campionato Primavera 1
September 19
Cagliari Primavera
AC Milan Primavera
Inter Primavera
Sampdoria Primavera
Fiorentina Primavera
Bologna Primavera
Genoa Primavera
SPAL 2013 Primavera
Sassuolo Primavera
Empoli Primavera
-
September 20
Atalanta Primavera
Juventus Primavera
Japan - J. League
September 19
Sagan Tosu
Yokohama F.Marinos
Nagoya Grampus Eight
Vissel Kobe
Cerezo Osaka
Kashima Antlers
Shonan Bellmare
Shimizu S-Pulse
Kashiwa Reysol
Sanfrecce Hiroshima
-
September 20
Oita Trinita
Yokohama FC
FC Tokyo
Vegalta Sendai
Urawa Red Diamonds
Kawasaki Frontale
Japan - J. League 2
September 19
Montedio Yamagata
Giravanz Kitakyushu
FC Ryukyu
Mito Hollyhock
JEF United Chiba
Fagiano Okayama FC
Jubilo Iwata
Tochigi SC
Renofa Yamaguchi
Tokyo Verdy
Zweigen Kanazawa
Avispa Fukuoka
-
September 20
Machida Zelvia
Omiya Ardija
Japan - J. League 3
September 19
SC Sagamihara
Imabari FC
Gamba Osaka U23
Vanraure Hachinohe
FC Gifu
Nagano Parceiro
Kagoshima United
YSCC
Japan - Nadeshiko Women League 1
September 20
Nojima Stella
Cerezo Osaka Sakai
Albirex Niigata Ladies
Vegalta Sendai Ladies
NTV Beleza
JEF Ladies
Jordan - Premier League
September 19
Al-Wehdat
Al-Hussein SC
Ramtha SC
Al-Hussein SC
Al-Wehdat
Al-Jazeera
Al-Salt
Al-Faisaly
Al-Wehdat
Sahab SC
Ramtha SC
Shabab Al-Ordon
Kazakhstan - Premier League
September 19
Taraz
Zhetysu Taldykorgan
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Zhetysu Taldykorgan
Irtysh Pavlodar
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
Kaisar Kyzylorda
Kairat Almaty
Okzhetpes Kokshetau
FC Astana
Okzhetpes Kokshetau
Taraz
Shakhter Karagandy
Taraz
Tobol Kostanay
Kaspyi Aktau
Zhetysu Taldykorgan
Ordabasy Shymkent
-
September 20
FC Astana
Shakhter Karagandy
Kosovo - Superliga
September 19
Besa Peje
Ballkani
FC Prishtina
Drenica
Kosovo - First league: Group A
September 19
Drenasi
KF Trepca Mitrovice
Istogu
KF Liria
KF Vellaznimi
Dukagjini
KF Vushtrria
FC An Prizren
Malisheva
KF Onix Banje
Kosovo - First league: Group B
September 19
Ferizaj
Kek-U
KF Dardana
KF 2 Korriku
KF Ramiz Sadiku
KF Kika
KF Ulpiana
KF Vitia
KF Vllaznia Pozheran
KF Flamurtari
Latvia - Virsliga
September 19
FK Spartaks
RFS
Valmieras FK
Ventspils
FK Liepaja
Riga FC
Latvia - 1st League
September 19
FK Auda
FC Lokomotiv Daugavpils
FK Rezekne/BJSS
SK Super Nova
FK Smiltene
JDFS Alberts
Saldus SS/Leevon
SC Grobina
Lithuania - 1st League: relegation
September 19
FK Minija
BFA
FK Kauno Zalgiris B
FK Atmosfera
Lithuania - 1st League: promotion
September 19
Lietava Jonava
Dainava Alytus
Luxembourg - National Division
September 19
Racing FC Union Luxembourg
FC Victoria Rosport
Una Strassen
Swift Hesperange
FC Differdange 03
FC Etzella Ettelbruck
FC Rodange 91
US Hostert
FC Wiltz 71
Union Titus Petange
Malaysia - Super League
September 19
Johor Darul Ta'zim FC
Selangor
UiTM
Terengganu
Malaysia - Premier League
September 19
Perak II
Negeri Sembilan
Pulau Pinang
Kuala Lumpur FA
Malta - Premier League
September 19
Zejtun Corinthians FC
Santa Lucia F.C.
Mosta
Gudja United
Mexico - Liga MX Guard1anes
September 19
Atlas
Pachuca
-
September 20
Tigres
Queretaro FC
CF America
CD Guadalajara
Mexico - Liga Premier: Serie A Apertura: group 1
September 19
Leones Negros II
Tecos
Atletico Saltillo Soccer
Mineros de Fresnillo
-
September 20
Colima FC
Gavilanes FC Matamoros
Mexico - Liga Premier: Serie A Apertura: group 2
September 19
Zitacuaro
Club Deportivo Uruapan
Ciervos
Club Canoneros Marina
Mexico - Liga de Expansion MX: Apertura
September 19
Atlante
Venados FC
Mexico - Liga MX U20: Apertura
September 19
Atlas
Pachuca
Tigres
Queretaro
America Mexico
Chivas Guadalajara
Moldova - National Division
September 19
Dacia Buiucani
Zimbru
CS Petrocub
FC Milsami Orhei
Moldova - Division A
September 19
FC Iskra Stali Ribnita
FC Falesti
FC Victoria
Olimp Comrat
FC Zaria Balti
Real Succes
Morocco - Botola Pro
September 19
OCK Khouribga
RSB Berkane
Netherlands - Tweede Divisie
September 19
SVV Scheveningen
ASWH
Noordwijk
Katwijk
Excelsior Maassluis
Rijnsburgse Boys
Jong FC Volendam
HHC
Kozakken Boys
IJsselmeervogels
Quick Boys
Koninklijke HFC
Spakenburg
Jong Sparta Rotterdam
TEC
GVVV Veenendaal
Nicaragua - Primera Division: apertura
September 19
CD Ocotal
Diriangen FC
-
September 20
Juventus FC
CD Junior de Managua
Managua FC
Real Esteli FC
North Macedonia - First League
September 19
Makedonija GjP
FK Vardar Skopje
Rabotnicki
FK Struga
North Macedonia - Second League: East
September 19
FK Pehchevo
GFK Tikves Kavadarci
FK Rosoman 83
FK Sasa
FK Sloga 1934 Vinica
Kozhuf Gevgjelija
Pobeda
Plachkovica
FK Bregalnica Stip
Osogovo
North Macedonia - Second League: West
September 19
KF Gostivari
Veleshta
Kadino
Vlazrimi 77
Korab
Vardari Forino
Ohrid
FK Skopje
Norway - 2. Division: Group 1
September 19
Brattvaag
Floroe
Senja
Floeya
Brattvaag
Alta
Eidsvold TF
Skeid
Floroe
Floeya
Kjelsaas
Kvik Halden
Moss
Fredrikstad
Norway - 2. Division: Group 2
September 19
Sotra Sportsklubb
Baerum
Arendal Fotball
Notodden
Baerum
Notodden
Flekkeroey
Sotra Sportsklubb
Nardo
Levanger
Vard Haugesund
Flekkeroey
Paraguay - Division Profesional: Apertura
September 19
Sportivo San Lorenzo
General Diaz
Olimpia
Luqueno
Peru - Primera División: Apertura
September 19
Deportivo Municipal
Carlos A. Mannucci
Sport Huancayo
Alianza Lima
Real Garcilaso
Cienciano
Sporting Cristal
Alianza Universidad
Poland - Ekstraklasa
September 19
Lechia Gdansk
Stal Mielec
Pogon Szczecin
Slask Wroclaw
Legia Warszawa
Gornik Zabrze
Poland - I Liga
September 19
Widzew Lodz
Stomil Olsztyn
Sandecja Nowy Sacz
Odra Opole
Zaglebie Sosnowiec
LKS Lodz
Chrobry Glogow
GKS Jastrzebie
GKS Belchatow
GKS Tychy 71
Termalica Nieciecza
Resovia
Poland - II Liga
September 19
Blekitni Stargard
Bytovia Bytow
Znicz Pruszkow
Stal Rzeszow
Garbarnia
Wigry Suwalki
SKRA Czestochowa
Motor Lublin
Olimpia Elblag
Chojniczanka Chojnice
Olimpia Grudziadz
Sokol Ostroda
Polkowice
GKS Katowice
Pogon Siedlce
Hutnik Krakow
-
September 20
Slask Wroclaw ll
KKS 1925 Kalisz
Poland - U18 CLJ
September 19
Legia Warszawa Sa U18
MKS Cracovia U18
MKS Pogon Szczecin U18
Uks Sms Lodz U18
Korona Kielce U18
MKS Arka Gdynia U18
Wisla Krakow Sa U18
Gwarek Zabrze U18
-
September 20
Hutnik Krakow U18
Jagiellonia Bialystok Ssa U18
KS Gornik Zabrze U18
Kks Lech Poznan U18
Portugal - Campeonato de Portugal: group B
September 19
Vitoria de Guimaraes B
Felgueiras 1932
Portugal - Campeonato de Portugal: group D
September 19
Espinho
Anadia
Portugal - U23 Championship: North
September 19
Leixoes SC
Rio Ave
Portugal - U23 Championship: South
September 19
Sporting Cp U23
Estoril Praia U23
Republic of Korea - K-League 1
September 19
Gwangju FC
Ulsan Hyundai
Daegu FC
Sangju Sangmu
-
September 20
FC Seoul
Daegu FC
Gangwon FC
Suwon Bluewings
Incheon United
Ulsan Hyundai
Jeonbuk FC
Busan I'Park
Pohang Steelers
Sangju Sangmu
Seongnam FC
Gwangju FC
FC Seoul
Suwon Bluewings
Jeonbuk FC
Pohang Steelers
Gangwon FC
Seongnam FC
Republic of Korea - K-League 2
September 19
Bucheon FC 1995
Jeju United
Daejeon Citizen
Seoul E-Land FC
Jeju United
FC Anyang
FC Anyang
Jeonnam Dragons
Gyeongnam FC
Ansan Greeners
Seoul E-Land FC
Chungnam Asan FC
-
September 20
Bucheon FC 1995
Jeonnam Dragons
Suwon City
Daejeon Citizen
Republic of Korea - K-League 3
September 19
Gimpo Citizen
Mokpo City
Cheongju FC
Chuncheon FC
Gyeongju H & N
Daejeon Korail
-
September 20
Gyeongju Citizen FC
Cheonan City
Pyeongtaek Citizen
Jeonju Citizen
Romania - Liga 1
September 19
Sepsi OSK
FC Viitorul Constanta
CS Universitatea Craiova
FC Voluntari
Romania - Liga II
September 19
CS Mioveni
FC Metaloglobus Bucuresti
CSM Resita
ASU Politehnica Timisoara
CSM Slatina
ACS Fotbal Comuna Recea
Concordia Chiajna
Pandurii
Farul Constanta
Gloria Buzau
Ripensia Timisoara
CS Aerostar Bacau
Rapid Bucuresti
Turris-Oltul
-
September 20
Viitorul Pandurii Targu Jiu
U Craiova 1948
Russia - 1st Division
September 19
Tom Tomsk
FC Volgar
Chertanovo Moscow
Fakel
FC Yenisey Krasnoyarsk
Torpedo Moscow
Spartak Moscow II
Veles Moscow
FC Orenburg
Akron Tolyatti
Nizhny Novgorod
Shinnik Yaroslavl
Dinamo Briansk
Tekstilshchik
Irtysh
Krylya Sovetov Samara
Chayka
FC Krasnodar II
Neftekhimik
FC Alania Vladikavkaz
Russia - PFL: Group 1
September 19
Biolog Novokubansk
Anzhi Makhachkala
Krasnodar 3
Kuban Krasnodar
Russia - PFL: Group 2
September 20
Zenit St. Petersburg II
Tver FC
Znamya
Luki-Energiya
Russia - PFL: Group 3
September 19
Kvant Obninsk
Salyut Belgorod
-
September 20
Sakhalin
Fakel-M Voronezh
San Marino - Campionato
September 19
S.S. Murata
Domagnano
SP Libertas
SS Pennarossa
Tre Penne Galazzano
FC Fiorentino
Serbia - Super Liga
September 19
Backa Backa Palanka
Napredak
FK Metalac
Mladost Lucani
Radnicki Nis
Cukaricki
Serbia - Prva Liga
September 19
Dinamo Vranje
Buducnost Dobanovci
FK Dubocica
Loznica
FK IMT Beograd
FK Radnicki 1923
Radnicki Pirot
Kabel Novi Sad
Sloga Kraljevo
FK Zemun
Zeleznicar Pancevo
Kolubara
Jagodina
Trayal Krusevac
Slovakia - Fortuna Liga
September 19
FK Pohronie
SKF Sered
Spartak Trnava
Zlate Moravce
Trencin
Nitra
Ruzomberok
Zemplin Michalovce
Slovakia - 2nd League
September 19
Dubnica
Puchov
Dukla Banska Bystrica
Liptovsky Mikulas
Komarno
Partizan Bardejov
Slavoj Trebisov
FC STK 1914 Samorin
Zeleziarne Podbrezova
Zilina B
Skalica
FK Poprad
-
September 20
FC Petrzalka 1898
FC Kosice
Slovakia - U19 League
September 19
FK Poprad U19
Slovan Bratislava U19
Nitra
Trencin
Ruzomberok
Dunajska Streda
Senica
Zemplin Michalovce
Spartak Trnava
MSK Zilina
ZP Sport Podbrezova
MFk Dukla Banska Bystrica
Slovenia - Prva Liga
September 19
NK Bravo
Koper
Maribor
NK Celje
Slovenia - 2nd SNL
September 19
Drava Ptuj
NK Dob
Fuzinar
ND Bilje
ND Beltinci
NK Krka
NK Krsko
Rudar Velenje
Primorje
Smartno 1928
ND Triglav
Radomlje
Sweden - 1st Division: north
September 19
Oerebro Syrianska IF
IK Frej Taeby
Brommapojkarna
IFK Luleaa
Nykoepings BIS
Karlslunds IF HFK
Karlstad BK
IFK Berga
Vasalunds IF
Team TG FF
Sweden - 1st Division: south
September 19
Eskilsminne IF
Lunds BK
Lindome GIF
FK Karlskrona
Assyriska IK
Qviding FIF
IFK Vaernamo
Skoevde AIK
Oskarshamns AIK
Tvaaaakers IF
Torns IF
FC Linkoeping City
Motala AIF FK
FC Trollhaettan
Landskrona BoIS
Utsiktens BK
Switzerland - Super League
September 19
Lugano
Luzern
Young Boys
FC Zuerich
Switzerland - Challenge League
September 19
Kriens
Xamax
Schaffhausen
Chiasso
Aarau
Wil
Switzerland - Promotion League
September 19
Basel II
FC Koeniz
Bavois
Stade Nyonnais
Breitenrain
SC YF Juventus Zuerich
Cham
Sion II
FC Muensingen
SC Bruehl
FC Rapperswil-Jona
Black Stars
Yverdon
FC Zuerich II
Bellinzona
Etoile Carouge
Switzerland - 1. Liga: group 1
September 19
Team Vaud U21
Terre Sainte
Echallens
Young Boys II
La Chaux-de-Fonds
Meyrin
Lancy FC
Naters
Martigny
Chenois
Switzerland - 1. Liga: group 2
September 19
Baden
Wohlen
SC Goldau
Biel/Bienne
Solothurn
Muttenz
Buochs
Delemont
FC Bassecourt
Grasshopper II
Switzerland - 1. Liga: group 3
September 19
FC Dietikon
St. Gallen II
FC Wettswil-Bonstetten
Hongg
Red Star Zuerich
Paradiso
Tuggen
FC Gossau
Winterthur II
Linth
Taiwan - National League
September 20
HangYuen/Fujen
TSU
Kaohsiung County Taipower
Ming Chuan University
Taichung Futuro
Taipei City Tatung
Tainan City
Taicheng Lions
Tajikistan - Vysshaya Liga
September 19
Faizkand
Dushanbe 83
Istaravshan
Regar-TadAZ
Lokomotiv Pamir
CSKA Pamir
Tanzania - Premier League
September 19
Tanzania Prisons
Namungo FC
Kagera Sugar
Young Africans
Thailand - Thai League
September 19
Police Tero FC
Ratchaburi FC
Suphanburi FC
BG Pathum United
Buriram United
Rayong FC
Chonburi
Samut Prakan City
Nakhon Ratchasima FC
Trat FC
Port FC
BG Pathum United
Bangkok United
Suphanburi FC
Prachuap FC
Muang Thong United
Thailand - Thai League 2
September 19
JL Chiangmai United FC
Sisaket FC
Ranong FC
Chainat FC
Siam Navy FC
MOF Customs United
Siam Navy FC
Uthai Thani FC
Kasetsart
Uthai Thani FC
MOF Customs United
Kasetsart
Nakhon Pathom
Samut Sakhon FC
Ranong FC
Chiangmai FC
Ayutthaya United FC
Lampang FC
Phrae United
Khonkaen United FC
Ukraine - U19 League
September 19
Dynamo Kyiv U19
FC Lviv
FC Ingulets U19
SFC Desna Chernihiv U19
-
September 20
FC Rukh LVIV U19
Kolos Kovalivka
FC Zorya Lugansk
Shakhtar Donetsk U19
Ukraine - U21 League
September 19
Zorya Lugansk
Shakhtar Donetsk
FC Rukh LVIV U21
Kolos Kovalivka U21
Olimpik Donetsk
FC Minaj U21
Uruguay - Primera División: Apertura
September 19
Plaza Colonia
Club Atletico Penarol
Cerro Largo
Fenix
Defensor Sporting
Deportivo Maldonado
Uruguay - Segunda División
September 19
Central Espanol
Rampla Juniors
USA - NWSL Fall: South
September 19
North Carolina Courage
Orlando Pride
USA - USL Championship
September 19
Real Monarchs SLC
Rio Grande Valley FC
Colorado Springs Switchbacks FC
New Mexico United
Loudoun United
Pittsburgh Riverhounds
North Carolina FC
Charlotte Independence
Philadelphia Union II
Memphis 901
Louisville City FC
Memphis 901
-
September 20
Colorado Springs Switchbacks FC
Tacoma Defiance
Saint Louis FC
New York Red Bulls II
Saint Louis FC
Sporting Kansas City II
Rio Grande Valley FC
FC Tulsa
San Antonio FC
OKC Energy FC
El Paso Locomotive
Real Monarchs SLC
Reno 1868 FC
San Diego Loyal
Phoenix Rising FC
San Antonio FC
Phoenix Rising FC
San Diego Loyal
Sacramento Republic FC
Las Vegas Lights FC
USA - USL: League One
September 19
Chattanooga Red Wolves SC
Greenville Triumph SC
Richmond Kickers
Orlando City B
Richmond Kickers
Union Omaha
Chattanooga Red Wolves SC
New England Revolution II
-
September 20
League One Miami
South Georgia Tormenta FC
Union Omaha
New England Revolution II
North Texas SC
FC Tucson
Wales - Cymru Premier
September 19
Barry Town
Caernarfon
Haverfordwest
Newtown
ads_300x250