Primera Division - Argentina
March 4, 2020
Velez Sarsfield
Godoy Cruz
-
March 6, 2020
Arsenal Sarandi
Aldosivi
-
March 7, 2020
Argentinos Juniors
Rosario Central
Banfield
Huracan
Defensa y Justicia
Patronato de Parana
-
March 8, 2020
Atletico Tucuman
River Plate
Boca Juniors
Gimnasia LP
San Lorenzo
Lanus
Independiente
Central Cordoba de Santiago
-
March 9, 2020
Newell's Old Boys
Godoy Cruz
Talleres
Colon
Union
Velez Sarsfield
-
March 10, 2020
Estudiantes
Racing Club
Primera Nacional: zone A - Argentina
March 13
Almirante Brown
Club Atletico Estudiantes
Belgrano
Tigre
Chacarita Juniors
Atlanta
Deportivo Riestra
Quilmes
Estudiantes de Rio Cuarto
Deportivo Maipu
Gimnasia Mendoza
Agropecuario
Nueva Chicago
Club Atletico Mitre
San Martin de Tucuman
CA Alvarado
Primera Nacional: zone B - Argentina
March 13
All Boys
Deportivo Moron
Almagro
Tristan Suarez
Atletico Guemes
Ferro Carril Oeste
Brown de Adrogue
Guillermo Brown
CA Defensores de Belgrano
Instituto
San Martin San Juan
Atletico Rafaela
San Telmo
Barracas Central
Santamarina
Gimnasia Jujuy
Villa Dalmine
Independiente Rivadavia
Primera B Metropolitana: apertura - Argentina
March 6
CA Defensores Unidos
Acassuso
CA Fenix
Sacachispas FC
CD UAI Urquiza
CA San Miguel
Deportivo Armenio
Flandria
Villa San Carlos
Canuelas
Comunicaciones
Deportivo Merlo
Los Andes
Argentino de Quilmes
-
March 7
Colegiales
Justo Jose de Urquiza
Federal A: Championship Play-off - Argentina
January 18
Atletico Guemes *
Villa Mitre
Federal A: Promotion Play-off - Argentina
January 27
Deportivo Maipu
Sarmiento de Resistencia
Villa Mitre
Deportivo Madryn *
-
January 31
Deportivo Maipu
Deportivo Madryn
Federal A: 1st Promotion - Zone A - Argentina
January 10
Central Norte
Sportivo Las Parejas
-
January 11
CA Chaco For Ever
Sarmiento de Resistencia
Defensores de Pronunciamiento
Atletico Guemes
Federal A: 1st Promotion - Zone B - Argentina
January 10
Deportivo Maipu
Deportivo Madryn
Huracan Las Heras
Villa Mitre
Juventud Unida Universitario
Olimpo
Federal A: 2nd Promotion - Zone A - Argentina
December 27, 2020
Union de Sunchales
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
Juventud Unida Gualeguaychu
Boca Unidos
Federal A: 2nd Promotion - Zone B - Argentina
January 9
Club Cipolletti
Sportivo Estudiantes
-
January 10
CASD Camioneros
Circulo Deportivo
Sol de Mayo
Desamparados
Primera C: Promotion Play-off - Argentina
January 27
Dock Sud
Ituzaingo
Lamadrid
Deportivo Merlo *
-
January 31
Dock Sud
Deportivo Merlo
Primera C: Championship Play-off - Argentina
January 15
Canuelas
Real Pilar
Primera C: 1st Promotion - Argentina
January 13
Deportivo Merlo
Laferrere
Dock Sud
Argentino de Merlo
Primera C: 2nd Promotion - Zone A - Argentina
January 12
Berazategui
Central Cordoba de Rosario
Ituzaingo
Victoriano Arenas
Sportivo Italiano
San Martin Burzaco
-
January 17
Central Cordoba de Rosario
Ituzaingo
San Martin Burzaco
Berazategui
Victoriano Arenas
Sportivo Italiano
Primera C: 2nd Promotion - Zone B - Argentina
January 12
Deportivo Espanol
CA Ferrocarril Midland
El Porvenir
Leandro N. Alem
Excursionistas
Club Lujan
-
January 17
CA Ferrocarril Midland
Excursionistas
Club Lujan
El Porvenir
Leandro N. Alem
Deportivo Espanol
Primera D: 1st Promotion - Argentina
January 12
Atlas
Deportivo Paraguayo
CS Deportivo Liniers
Sportivo Barracas
Claypole
Defensores de Cambaceres
Primera D: 2nd Promotion - Argentina
January 5
Centro Espanol
Central Ballester
Juventud Unida San Miguel
Argentino de Rosario
-
January 7
Yupanqui
Puerto Nuevo
-
January 10
Argentino de Rosario
Centro Espanol
Central Ballester
Deportivo Muniz
Primera D Metropolitana: Play-off - Argentina
January 30
Atlas
Deportivo Paraguayo
Primera D: Promotion Play-off - Argentina
January 16
CS Deportivo Liniers
Claypole
Cup - Argentina
March 2
Talleres *
Atletico Rafaela
-
March 3
Defensa y Justicia
Club Atletico Estudiantes
-
March 4
Boca Juniors
Claypole
Super Cup - Argentina
March 5
Racing Club
River Plate
Copa de la Liga Profesional: Group A - Argentina
March 3
Atletico Tucuman
Huracan
-
March 5
Newell's Old Boys
Independiente
-
March 6
Sarmiento
Talleres
Lanus
Atletico Tucuman
-
March 7
Gimnasia LP
Defensa y Justicia
Patronato de Parana
Union
-
March 8
Velez Sarsfield
Boca Juniors
Copa de la Liga Profesional: Group B - Argentina
March 6
Central Cordoba de Santiago
Banfield
Godoy Cruz
Club Atletico Platense
Colon
Aldosivi
-
March 7
San Lorenzo
Huracan
Arsenal Sarandi
Estudiantes
-
March 8
Racing Club
Rosario Central
-
March 9
River Plate
Argentinos Juniors
ads_300x250